Powiększanie piersi metodą hybrydową

Powiększanie piersi metodą hybrydową
2 ośrodki w Kujawsko-pomorskie, Pomorskie...
Działa od 2003 roku, posiada placówki w Bydgoszczy i Gdyni. Oferuje pełen zakres zabiegów chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, ginekologii estetycznej, dermatologii i kosmetologii.
Utworzono: 4 sie 2021 · Zaktualizowano: 23 mar 2023

Metoda hybrydowa jest połączeniem metody z użyciem implantu oraz lipotransferu tkanki tłuszczowej.

Uwieńczone sukcesem przeszczepy tkanki tłuszczowej były zasadniczo możliwe, zostały opisane już w roku 1893 przez Neubera. Barierę w realizacji metody aż do teraz stanowił głównie brak odpowiednich możliwości uzyskania dużych ilości tkanki tłuszczowej w rzeczywistym czasie operacyjnym. Znan od początku lat 90-tych metoda Colemana nie daje takich możliwości i może być stosowana do przeszczepów o ograniczonej czasem zabiegu objętości. Ten czas jak wynika z badań to około 3 godziny.

Od lat stosujemy w klinice zabieg wykorzystujący w swojej technice przeszczep tkanki tłuszczowej do piersi w celu ich modelowania i powiększania. Wyniki uzyskiwane tym sposobem są dobre, bardzo naturalne i nie budzą wątpliwości estetycznych lecz stabilność kształtu i wielkości piersi budzi pewien niedosyt. Piersi zmieniają się dość znacznie pod wpływem zmiany wagi pacjentki co wywołuje pewien dystans do zastosowania tej metody.

Zastosowanie połączenia mniejszej endoprotezy z przeszczepem tłuszczu przy powiększaniu piersi, rekonstrukcji i korygowaniu asymetrii piersi spowodowało, że wyniki stały się bardziej stabilne i naturalne, a kształt można dowolnie dopasować zwłaszcza w przypadku asymetrii piersi.

Metoda ta jest dedykowana zwłaszcza tym kobietom, które pragnąc pozbyć się nadmiarów tkanki tłuszczowej w trakcie liposukcji mogą jednocześnie skorygować kształt piersi.

Prekursorem tej metody jest dr Marcos Sforza który opracował algorytm metody hybrydowej polegający na wykorzystaniu systemu symulacji do dokładnego obliczenia jaką endoprotezę należy zastosować i jakie ilości tkanki tłuszczowej przeszczepić w poszczególne kwadranty sutka aby otrzymać założony efekt estetyczny powiększenia piersi.

Profesor Marcos Sforza jest jednym z najbardziej uznanych wykładowców i badaczy w dziedzinie Chirurgii Plastycznej. Regularnie jest zapraszany na różne konferencje na całym świecie, gdzie dzieli się swoim doświadczeniem na temat ponad 5000 zabiegów. Jest też twarzą Motivy. Jako pierwszy opublikował materiał ponad 5000 przypadków implantacji endoprotez Motiva z podaniem danych statystycznych na podstawie których określono częstość występowania zdarzeń niepożądanych po tych zabiegach na poz. 0,36%. Wkładki Motiva są dedykowane do tej metody powiększania piersi z uwagi na swoje właściwości wkładek nanotksturowanych o delikatnej konsystencji.

Odpowiada za jeden z nielicznych staży w Chirurgii Plastycznej w Europie dla młodych lekarzy. Profesor Sforza jest również liderem pionierskich badań nad zaburzeniami dysmorficznymi ciała. Profesor. Sforza dorastał w Rio de Janeiro w Brazylii, gdzie szkolił się u światowej sławy chirurga plastycznego Ivo Pitanguya. Po ukończeniu szkolenia został zaproszony do pozostania w Szkole Profesora Pitanguy jako instruktor nauczania.

Do tej techniki wymagane jest stosowanie metody pobierania tkanki tłuszczowej za pomocą techniki liposukcji wodnej, tzw. WAL (water assisted liposuction), która pozwala pozyskać nie uszkodzone lipocyty do przeszczepu oraz narzędzia do symulacji komputerowej.

Symulacja komputerowa pozwala dobrać odpowiedniej wielkości endoprotezy do uzyskania porządanego kształtu sutka, a następnie po włączeniu opcji Hybrid metod określić wielkość zmniejszonej endoprotezy i obliczyć ilości tkanki tłuszczowej niezbędne do przeszczepu w każdy kwadrant sutka aby uzyskać założony efekt. Suma objętości w poszczególnych kwadrantach określa konieczną objętość tłuszczu do przeszczepu konieczną do uzyskania w trakcie liposukcji.

Podczas tej procedury liposukcja i pobieranie tkanki tłuszczowej przeprowadzana jest w bezpieczny, skuteczny i łatwy sposób. W przeciwieństwie do innych metod liposukcji, podczas liposukcji wspomaganej strumieniem wody (WAL) i transferu tłuszczu wspomaganego strumieniem wody, tłuszcz jest delikatnie oddzielany od struktury tkanki za pomocą płaskiego, wachlarzowego strumienia wody i może być odsysany w tym samym czasie. Otaczające tkanki jak tkanka łączna, nerwy i naczynia krwionośne pozostają znacznie mniej uszkodzone. Liposukcja i transfer tkanki tłuszczowej wspomagany strumieniem wody (WAL) pozwala na uzyskanie doskonałych efektów estetycznych, ryzyko pozostaje minimalne, a proces gojenia przebiega szybko.

Jak widać jest metoda złożona w swojej technice i stawiająca wymagania sprzętowe co przekłada się niestety na cenę zabiegu. Metoda ta jest możliwa do zastosowania u pacjentek posiadających odpowiednio dużo tkanki tłuszczowej do pozyskania w celu wykonania przeszczepu.

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.