Odmładzanie skóry zimnym laserem pikosekundowym
Lek. med. Jacek Ściborowicz to specjalista medycyny estetycznej z ponad 13-letnim doświadczeniem. Prowadzi prywatny gabinet medycyny estetycznej, ksometologii i laseroterapii w Tarnowie. Głównym obszarem zainteresowań specjalisty są technologie laserowe. W swoim gabinecie ma do dyspozycji kilkanaście urządzeń laserowych różnego typu, co pozwala mu zaoferować indywidualne rozwiązania w zależności od potrzeb pacjenta. Technologia laserowa ma szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej – od zabiegów epilacji, przez usuwanie tatuaży, po zabiegi wygładzania skóry. W artykule specjalista przedstawia nam nowoczesny typ lasera – laser pikosekundowy – który jest urządzeniem uniwersalnym i skutecznym. Chcesz dowiedzieć się, w jakich przypadkach można go wykorzystać?
Usuwanie tatuaży i przebarwień
Laser pikosekundowy to narzędzie nowej generacji, znajdujące się o poziom wyżej niż laser Q-switch (laser diodowy), używany głównie do procedury stopniowego usuwania tatuaży.
Okazało się, że dla lasera pikosekundowego wskazanie usuwania tatuażu to tylko mały margines możliwości. Nowa technologia zastosowana w tej maszynie pozwala na wykonanie rewolucyjnego zimnego odmłodzenia skóry, jest to bowiem tzw. zimny laser.
Dzięki bardzo szybkiemu impulsowi pikosekundowemu pojawiły się zupełnie nowe możliwości wykorzystania tego lasera. Zastosowanie tego urządzenia pozwala doskonale usunąć tatuaże, skracając czas zabiegu, jednak sprawdzi się ono także w innych przypadkach, takich jak na przykład usuwanie plam pigmentowych czy przebarwień. W niniejszym artykule przedstawiamy szerokie spektrum zastosowań tego typu lasera.
Zimne odmładzanie skóry laserem pikosekundowym
Jednak głównym wskazaniem do zastosowania tego urządzenia są zabiegi odmładzające. W tym przypadku rezultaty są naprawdę imponujące.
Ilość energii dostarczana do tkanki skóry za pomocą lasera pikosekundowego jest nieporównywalnie większa niż to, co mogły zaoferować dotychczas stosowane lasery. Z tego względu efekty procedury są lepsze i dłużej utrzymują się w czasie.
Jednocześnie laser pikosekundowy nie powoduje oparzenia skóry, dlatego nazywany jest zimnym laserem. To ma wpływ na odczucia pacjenta podczas zabiegu. Pacjent podczas procedury praktycznie nie odczuwa bólu. Dzięki tej właściwości można laser pikosekundowy stosować przy odmładzaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu – czyli skóry bardzo delikatnej.
Wcześniej stosowane lasery – frakcyjny czy termolifting radiofrekwencyjny igłowy – powodowały po zabiegu wyłączenie pacjenta z normalnego funkcjonowania na jakiś czas, aż skóra się wygoi. Teraz przy użyciu lasera pikosekundowego nie ma takiej potrzeby, skóra po zabiegu jest jedynie lekko zarumieniona. Nie ma żadnych oparzeń, a efekt przewyższa wielokrotnie ten, który pozwalają uzyskać inne lasery. Pacjent po zabiegu powinien zachować pewne środki ostrożności (stosowanie filtrów i preparatów zalecanych przez specjalistę, unikanie sauny i basenu bezpośrednio po zabiegu, niestosowanie makijażu przez wskazany okres czasu itp.), jednak pacjent może wrócić do codziennych aktywności od razu po wyjściu z gabinetu.
Terapia blizn, bliznowców i rozstępów
Dodatkowo laser pikosekundowy świetnie sprawdza się w terapiach blizn trądzikowych, pooperacyjnych i innych. Leczy rozstępy czy też bardzo trudne w leczeniu bliznowce, które laserem pikosekundowym można niwelować z dużym sukcesem.
Zalety lasera pikosekundowego
Wśród zalet innowacyjnego lasera pikosekundowego należy wymienić przede wszystkim:
- wysoką skuteczność;
- jako że mamy do czynienia z zimnym laserem, nie ma ryzyka poparzeń i zabieg staje się bezpieczniejszy;
- krótsza rekonwalescencja;
- krótszy czas zabiegu;
- mniejszy dyskomfort podczas procedury;
- większa ilość energii dostarczana do tkanek, co przekłada się na większą skuteczność;
- szeroki zakres zabiegowy;
Technologia laserowa w medycynie estetycznej
W Medivita oferujemy zabiegi z użyciem nie tylko lasera pikosekundowego. Korzystających z różnych technologii i specjalizując się w terapiach laserowych, w swojej praktyce używamy 12 laserów, dzięki czemu możemy zmierzyć się z wieloma problemami swoich pacjentów.