Maxi nawilżanie i odmładzanie? Wypróbuj mezoterapię kwasem hialuronowym
Wraz z wiekiem skóra nie tylko traci swoją jędrność, ale także staje się cieńsza i bardziej podatna na przesuszenie. Mezoterapia to zabieg, który stymuluje produkcję kluczowych białek, czyli elastyny i kolagenu. Przywraca to dawną sprężystość skóry, staje się ona także lepiej ukrwiona i odżywiona. Zastosowanie preparatów na bazie kwasu hialuronowego potęguje efekt zabiegu, głęboko nawilża skórę, nadając jej świeżego i młodego wyglądu.
Czym jest mezoterapia kwasem hialuronowym?
Mezoterapia to popularny zabieg odmładzający i poprawiający jakość skóry. Polega na wykonaniu serii nakłuć z pomocą pojedynczej igły lub urządzenia ze specjalną głowicą, składająca się z kilkunastu mikroskopijnych igieł. W trakcie zabiegu do wybranych warstw skóry można wprowadzić substancje, które dodatkowo odżywiają i nawilżają skórę, a także pobudzają procesy regeneracyjne (np. osocze bogatopłytkowe).
Nakłucia wykonywane w trakcie mezoterapii pobudzają produkcję elastyny i kolagenu, czyli podstawowych białek tkanki łącznej, które odpowiadają za jędrność i sprężystość skóry. Kontrolowane uszkodzenie skóry prowadzi do stanu zapalnego, co uruchamia naturalne procesy obronne i regeneracyjne, które działają na korzyść dla naszej skóry.
Do zabiegu meozterapii możemy wykorzystać preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Tego rodzaju preparaty poprawiają nawilżenie i ujędrniają skórę. Doskonale sprawdzają się w zabiegach odmładzających twarz, szyję i dekolt, a także dłoni. Mezoterapia kwasem hialuronowym jest szczególności polecany osobom o bardzo suchej i zwiotczałej skórze, a także narażonym na długotrwałą pracę w pomieszczeniach klimatyzowanych.
Jak wygląda zabieg?
Podczas zabiegu wybrany preparat na bazie kwasu hialuronowego jest wstrzykiwany serią mikronakłuć w określone warstwy skóry (naskórek i skóra właściwa). Druga metoda to Soft Filling, która polega na wprowadzeniu żelu za pomocą bardzo cienkiej i elastycznej mikrokaniuli. Soft Filling wymaga wykonania tylko jednego wkłucia, przez które następnie prowadzi się giętką kaniulę. Można ją swobodnie przesuwać pod powierzchnią skóry, docierając np. od okolicy ucha do okolic oczu. W ten sposób żel jest rozprowadzany precyzyjnie i równomiernie.
Czy mezoterapia boli?
Obszar zabiegu jest znieczulany miejscowo za pomocą specjalnego kremu. Zarówno mezoterapia, jak i Soft Filling mogą powodować pewien dyskomfort i nieprzyjemne odczucia, zwłaszcza u osób wrażliwych na ból. Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego zabieg jest bezbolesny.
Jakie są zalety mezoterapii z zastosowaniem kwasu hialuronowego?
Mezoterapia kwasem hialuronowym to zabieg odmładzający z efektem liftingu, który ujędrnia i rewitalizuje skórę, głęboko ją nawilża, a także inicjuje procesy regeneracyjne. Skóra po serii zabiegów jest wyraźnie wygładzona, nabiera świeżego i zdrowego wyglądu, a jej struktura jest bardziej ujednolicona.
Mezoterapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego:
- wygładza zmarszczki i ujędrnia skórę;
- redukuje worki pod oczami;
- usuwa opadające policzki tzw. chomiki;
- błyskawicznie nawilża i odżywia skórę;
- ujednolica i odbudowuje strukturę skóry;
- nadaje skórze blasku i zdrowego wyglądu.
Jakie części ciała możemy poddać mezoterapii?
Ta technika doskonale sprawdza się w odmładzaniu twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg można także wykonać w celu poprawy wyglądu skóry na dłoniach, które po zabiegu będą nawilżone i wygładzone.
Czy do zabiegu trzeba się przygotować?
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjentów, jednak z uwagi na specyfikę tej metody, należy na tydzień przed zabiegiem nie przyjmować leków i preparatów, które mogą rozrzedzać krew, czyli aspiryny, niesteroidowych leków przeciwzapalnych (ibuprofen), leków przeciwzakrzepowych, a także witaminy C. Dzięki temu unikniemy nadmiernego krwawienia, a także podskórnych krwiaków i siniaków.
Czy mezoterapię można zrobić bezpośrednio przed imprezą?
Nie, z uwagi na opuchliznę, zaczerwienienie skóry, czy też ewentualne siniaki, a także ograniczone możliwości w kwestii wykonania makijażu, którego nie powinno się nakładać do 24 godzin po zabiegu. Zabieg najlepiej wykonać dwa tygodnie przed planowaną imprezą.
Jak często wykonywać procedurę?
Efekt mezoterapii jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Skóra jest nawilżona, rozświetlona i wygładzona. Optymalne rezultaty są widoczne po 2-3 zabiegach wykonywanych w kilkudniowych odstępach. Serię zabiegów wykonujemy co 6 miesięcy.
Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu? Jakie objawy mogą wystąpić i jak długo się utrzymują?
Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, rumień, opuchlizna, czy też krwiaki. W obszarze zabiegu pacjent może odczuwać także swędzenie lub niewielki ból. Objawy te powinny ustąpić po 7 dniach od wykonania zabiegu.
Pełen okres rekonwalescencji po zabiegu wynosi około 14 dni. W tym czasie należy chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym i używać wysokich filtrów UV. Przez kilka dni należy masować obszar zabiegu. Przez pierwsze 24 godziny po zabiegu nie należy nakładać makijażu, nie narażać skóry na wysokie i niskie temperatury (np. promieniowanie UV, sauna, mróz).
Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii kwasem hialuronowym?
Po wykonaniu serii zabiegów możemy liczyć na efekty, które utrzymują się co najmniej 6 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia, która zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta.
Czy można połączyć zabieg z innymi procedurami medycyny estetycznej?
Tak, mezoterapia kwasem hialuronowym może być uzupełnieniem innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, tj. karboksyterapii, zabiegów z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego, lasera frakcyjnego czy też botoksu. Oczywiście zabiegi te wykonuje się w odpowiedniej kolejności i w odpowiednim odstępie czasowym.
Czy mezoterapię można wykonywać niezależnie od pory roku?
Tak, mezoterapia może być wykonana o każdej porze roku. Ważne, aby po zabiegu odpowiednio zabezpieczyć skórę przed promieniowaniem UV lub niską temperaturą.