Mały zabieg, duża zmiana – medycyna estetyczna

Mały zabieg, duża zmiana – medycyna estetyczna
Klinika chirurgii plastycznej założona w Poznaniu w 2010 roku przez chirurga plastyka Samira Ibrahima. Ośrodek oferuje szeroki wachlarz zabiegów z dziedzin chirurgii i medycyny estetycznej i innych.
Utworzono: 18 cze 2015 · Zaktualizowano: 7 lis 2022

Skóra to organ ludzki o największej powierzchni i pierwsza powłoka ochronna. Niestety, codzienna ekspozycja na szkodliwe promienie UV, zanieczyszczenia czy stres nie są bez wpływu na jej zdrowie i wygląd. Dodatkowo to na skórze widać pierwsze oznaki starzenia czy niedoskonałości pojawiające się z wiekiem. 

Jak mówi dr Małgorzata Czarniawska-Grzesińska, specjalistka dermatologii z Mandala Beauty Clinic: Zabiegi współczesnej medycyny estetycznej to często szybkie i nieinwazyjne metody, które potrafią zdziałać cuda. Pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie i wygląd, a co za tym idzie, mają ogromny wpływ na samopoczucie pacjenta. Im bardziej dbamy o naszą skórę, tym mniej zauważać będziemy wpływ upływającego czasu, a nasza cera bardziej nam się „odwdzięczy”. Warto więc poświęcać na co dzień wystarczająco dużo uwagi.

Wśród zalet zabiegów medycyny estetycznej należy niewątpliwie wymienić ich małoinwazyjność, bezpieczeństwo i brak konieczności długiej rekonwalescencji w domu. 

Peelingi medyczne to nie tylko złuszczanie

Już w starożytności produkowano peelingi z naturalnych składników, a obecnie znamy silniejsze (i bardzo skuteczne) wersje chemiczne. Zabieg polega na kontrolowanym uszkadzaniu naskórka w celu jego odnowy. Tak naprawdę skóra sama ulega naturalnemu złuszczaniu w cyklu 28 dni, a więc peelingi wspomagają po prostu jej wewnętrzne procesy. Wyróżniamy trzy rodzaje peelingów w zależności od głębokości oddziaływania:

  • powierzchniowe, 
  • średniogłębokie,
  • głębokie. 

Te ostatnie, najbardziej inwazyjne, może wykonywać wyłącznie lekarz dermatolog. Zakres działania oraz użyte substancje aktywne dopasowywane są indywidualnie do potrzeb pacjenta. Warto też dodać, że peelingi to nie tylko złuszczanie – zabieg pobudza warstwy naskórka do regeneracji i wspomaga reakcje jego zdrowego działania.

Obecnie z peelingów chemicznych chętnie korzystają zarówno panie, jak i panowie, by walczyć z przebarwieniami, zmianami potrądzikowymi, rozstępami czy nadmiernym rogowaceniem. Coraz częściej też stosuje się techniki łączone, zestawiając peeling z np. mezoterapią igłową dla jeszcze lepszego efektu. Warto zapytać specjalistę, z jakimi zabiegami medycyny estetycznej możemy łączyć peeling i ile należy odczekać między poszczególnymi zabiegami. 

Medycyna estetyczna
Dzięki zabiegom medycyny estetycznej zachowasz młody wygląd na dłużej

Laser frakcyjny – laser, który leczy

Metodę leczenia laserem stosuje się od około 60 lat, ale to w ostatniej dekadzie zyskała największa popularność. Wbrew mitom dzięki najnowszym technikom zabieg jest zarówno skuteczny, jak i bezpieczny, co wpływa na komfort pacjenta i czas rekonwalescencji. W Mandala Beauty Clinic proponujemy tę metodę z użyciem lasera frakcyjnego Fraxel CO2. Skoncentrowana energia dwutlenku węgla kierowana jest bowiem dokładnie do skóry właściwej. W efekcie dochodzi od pobudzenia fibroblastów i zwiększenia produkcji kolagenu.

Sam zabieg trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, jednak efekty pozostają z pacjentem na wiele dłużej. A są to m.in.: wyraźne odmłodzenie i ujędrnienie skóry z równoczesnym spłyceniem zmarszczek, redukcja rozstępów, niwelowanie przebarwień, wyrównywanie faktury skóry i spłycenie blizn potrądzikowych. Laser frakcyjny szczególnie służy osobom po 30 roku życia, które poszukują skutecznej, ale nieinwazyjnej metody naprawy skóry. Najlepsze efekty zyskuje się po 3-4 sesjach w 4-tygodniowych odstępach, jednak pierwsze zmiany widoczne są już po pierwszym zabiegu. Liczba sesji zależy od leczonego problemu i jest ustalana indywidualnie z każdym pacjentem. 

Ambrozja dla skóry – mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to sprawdzona, stosowana od bardzo dawno w medycyny estetycznej metoda, która polega na podawaniu podskórnie mikroilości substancji leczniczych, które przenikają od 0,5 do 4 mm w głąb skóry. Jej celem jest rewitalizacja, regeneracja i odbudowa naskórka, a w konsekwencji poprawa wyglądu skóry i zniwelowania oznak starzenia. 

Kwas hialuronowy (naturalny produkt miecierzy międzykomórkowej skóry właściwej), osocze bogatopłytkowe (pozyskiwane z krwi pacjenta) czy witaminy – każdy z tych surowców ma kolosalny wpływ na wygląd i zdrowie skóry. Preparat dopasowuje specjalista w zależności od leczonego problemu. Na przykład w przypadku cellilutu świetne efekty daje rutyna lub kofeina, w kuracjach wypadania włosów stosuje się często witaminę B i biotynę. Mezoterapia sprawdza się nie tylko w leczeniu objawów starzenia się skóry, ale także przy leczeniu cellulitu, rozstępów, zapobieganiu wypadania włosów. Dodatkowo łączenie jej z mikrodermabrazją, peelingami chemicznymi czy kawitacyjnymi wzmacnia i wydłuża efekty.

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.