Kwas hialuronowy – zastosowania i właściwości

Kwas hialuronowy – zastosowania i właściwości
Powstała w Warszawie w 2002 r. z inicjatywy specjalistki Marii Noszczyk. Oferuje pełen wachlarz zabiegów chirurgii estetycznej i medycyny estetycznej ciała i twarzy.
Utworzono: 23 maj 2009 · Zaktualizowano: 19 wrz 2023

Stosuje się go do wypełniania zmarszczek oraz modelowania ciała. Stosowane materiały z kwasu hialuronowego różnią się gęstością, twardością i innymi cechami pozwalającymi dostosować stosowany materiał do potrzeb i oczekiwań pacjenta. Można nim „odtworzyć” zmieniający się z wiekiem kształt twarzy, wymodelować zbyt „arystokratyczne”, pociągłe  policzki i nieco unieść opadnięty owal. To także jeden z lepszych materiałów do powiększania i modelowania ust. Zależnie od rodzaju użytego kwasu hialuronowego można znacznie zmienić objętość czerwieni lub wymodelować określony kształt. W ten sam sposób można uwypuklić kości policzkowe lub zaokrąglić policzki, odtwarzając słodkie, dziecinne „pusie”, dzięki czemu rysy twarzy znacznie łagodnieją i odmładzają się.

Bardziej delikatnym materiałem można zmniejszyć sine „bruzdy płaczu” pod i wokół oka, A także unieść opadnięte brwi i zaokrąglić chude skronie.

Kwasem hialuronowym można także  poprawić kształt garbatego nosa, np. wypełniając dół - zapadnięcie na sklepieniu nosa i czoła, ponad garbem. Zabieg taki znacznie wysubtelnia profil twarzy. Można nim także nieco unieść koniuszek nosa nadając mu nieco bardziej zadarty kształt.

Wreszcie, nowe materiały oparte na kwasie hialuronowym nadają się do modelowania ciała. Nadają się do wypełniania i powiększania piersi, pośladków, modelowania łydek, klatki piersiowej u mężczyzn lub innych wybranych części ciała. Wypełniający materiał podaje się przez kaniulę. Zabieg jest dość krótki, przeprowadza się go na ogół w znieczuleniu miejscowym, po którym pacjent może od razu wrócić do domu. Jest dużo mniej inwazyjny niż tradycyjne metody chirurgiczne. Problem może stanowić wytworzenie pożądanego kształtu, bo żel w przeciwieństwie do stałego implantu wymaga wymodelowania. Tutaj główną rolę grają umiejętności i doświadczenie lekarza. Kwas hialuronowy wchłania się po około 18 miesiącach, co może wydać się wadą, ale przecież moda, gusta i ciało zmieniają się. Nie zawsze więc muszą podobać się piersi lub łydki o pełnym kształcie. Podobnie z proporcjami, np. duże i twarde piersi nie będą naturalnie wyglądać przy zniszczonym dekolcie i zwiotczałej szyi. I tu pole do popisu mogą znaleźć preparaty o pojędrniającym działaniu służące do mezoterapii. Te najlepsze oparte są także na kwasie hialuronowym, gdyż w badaniach naukowych wykazano jego właściwości stymulujące i „zagęszczające” skórę poprzez wpływ na lepszą syntezę kolagenu. Nie mówiąc o doskonałych właściwościach nawilżających znanych zresztą z kosmetyki pielęgnacyjnej. Dla celów kosmetycznych ostatnio korzysta się także z kwasu hialuronowego w suplementacji. Kapsułki do łykania z ta substancją nawilżają włosy, paznokcie i skórę, przyspieszają gojenie ran i poprawiają wygląd blizn, także tych które powstały w wyniku tradziku.

lek. med. Grażyna Żmudzińska
Brak opinii
Olsztyn, Warmińsko-mazurskie
Kraków, Małopolskie
lek. Jakub Kulesza
Warszawa, Mazowieckie
Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.