Przełomowe modelowanie ciała dzięki kriolipolizie

Przełomowe modelowanie ciała dzięki kriolipolizie
Dyplomowana specjalistka medycyny estetycznej, a także psychoterapeuta. Prowadzi szkolenia dla lekarzy z zakresu medycyny estetycznej. Pracuje z pacjentami z zagranicy.
Utworzono: 5 kwi 2019 · Zaktualizowano: 24 mar 2023

Lek. med. Barbara Parda-Głomska jest specjalistką medycyny estetycznej oraz psychiatrii. Przynależy do Polskiego Towarzystwa Lekarskiego (PTL) oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA). Jej specjalnością są małoinwazyjne zabiegi odmładzające i modelowania sylwetki. Od lat prowadzi swój prywatny gabinet medycyny estetycznej Klinika Medycyny Estetycznej Dr Parda pod Warszawą. Dzisiaj opowiada nam o nowoczesnej, całkowicie bezinwazyjnej technice modelowania sylwetki, czyli kriolipolizie.

Dla kogo odpowiedni jest zabieg kriolipolizy?

Kriolipoliza jest doskonałym sposobem redukcji tkanki tłuszczowej w bezinwazyjny, komfortowy i bezpieczny dla pacjentów sposób, oczywiście zgodnie z wymogami i ustaloną procedurą. Istotny wpływ na efektywność ma również postępowanie pacjentów po zabiegu. Terapia kriolipolizy rekomendowana jest dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia, ale nie mogą sobie poradzić z nadmiarem tkanki tłuszczowej w trudnych obszarach: na brzuchu, biodrach, nogach, ramionach, plecach.

Przebieg zabiegu kriolipolizy

Technologia kriolipolizy polega za zamrażaniu komórek tłuszczowych, które pod wpływem niskich temperatur od -5 do -10 st. C ulęgają rozpadowi. Na miejscu zabiegowym pod pulsacyjnym aplikatorem umieszczam matę zabezpieczającą skórę, pomaga ona transportować temperaturę z aplikatora w głąb tkanek, nie napotykając bariery w postaci skóry. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie odpowiednio niskiej temperatury, co jest niezbędne do tego, aby zabieg był skuteczny. Jeżeli urządzenie stosuje się bez takiego zabiezpieczenia, temperatura podczas zabiegu jest wyższa niż zalecana, w wyniku czego nie osiągamy zamierzonego efektu. 

Istotne jest zakończenie zabiegu falą uderzeniową, która rozbija połączenia między komórkami tłuszczowymi oraz uszkadza je w fazie ich krystalizacji. Ma to na celu redukcję dwukrotnie większej liczby komórek tłuszczowych oraz wspomaga ich wydalanie z organizmu.  Zabieg wykonuje się bezpośrednio po kriolipolizie i jest integralną częścią tego procesu. Szybkość także jest tu istotna. Kriolipoliza polega na krystalizacji  tłuszczu w komórkach tłuszczowych, tzw. adipocytach, które w niskiej temperaturze zamieniają się w kryształki lodu. Celem lepszej eliminacji z organizmu, trzeba jeszcze  dodatkowo te kryształki rozdrobnić, w warunkach minusowej temperatury. 

Połącznie technologii fali uderzeniowej i kriolipolizy przynosi bardzo dobre efekty potwierdzone klinicznie.  Uzyskujemy bowiem skuteczność o 44 proc. wyższą, niż w klasycznych procedurach. Fala uderzeniowa poprawia też metabolizm komórkowy skóry i stymuluje produkcję kolagenu. Wpływa też na poprawę elastyczności skóry potrzebną przy modelowaniu ciała podczas utraty tkanki tłuszczowej.

Calma Centrum Relaksu
Brak opinii
Tarnów, Małopolskie
Dr Ewa Rybicka
Warszawa, Mazowieckie

Ultrasonografia przy kriolipolizie

Innowacją w procedurze jest nowoczesny moduł ultrasonograficzny USG ZSono, który pozwala na dokładny pomiar grubości tkanki tłuszczowej w miejscu zabiegowym. Dzięki temu precyzyjnie obrazujemy efekty redukcji tkanki tłuszczowej oraz kwalifikujemy pacjentów pod kątem doboru parametrów zabiegowych i ilości zabiegów. Podczas jednego zabiegu grubość tkanki tłuszczonej zmniejsza się przynajmniej o centymetr. USG pozwala nam wychwycić tkankę tłuszczową do 5-6 cm.

Kriolipoliza na podwójny podbródek

Nowością jest tu także procedura zabiegowa i mini-aplikator na podbródek, używany do leczenia niewielkich złogów tłuszczu, który redukuje podskórną tkankę tłuszczową tej okolicy i skutecznie napina skórę. Bardzo ważne jest w tym przypadku zwrócenie uwagi na przeciwwskazania, takie jak nieleczone choroby tarczycy lub przytarczyc, choroby krtani, guzy w okolicy gardła. W tym przypadku nie zaleca się stosowania opisywanych w tym artykule technik.

Jak długo trwa zabieg kriolipolizy?

Długość trwania zabiegu zależy od partii ciała, którą poddajemy kriolipolizie. Najczęściej są to brzuch, boczki oraz środkowe części ud i okolice kolanowe. Zabieg na brzuch, uda, plecy, boczki, męski tors i ramiona trwa około godzinę. Zabiegi możemy wykonywać raz na miesiąc lub co 5-6 tygodni, co znacznie przyspiesza osiągniecie oczekiwanego efektu. Ważne, aby nie kończyć terapii przed zaplanowaną ilością potrzebną do osiągnięcia celu. Tylko wtedy efekt będzie trwały.

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.