Metody powiększania pośladków

Metody powiększania pośladków
2 ośrodki w Dolnośląskie, Mazowieckie...
Klinika posiada dwie filie: we Wrocławiu i w Warszawie. Oferuje szeroki zakres usług z dziedzin chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, flebologii i laseroterapii.
Utworzono: 11 sie 2011 · Zaktualizowano: 30 maj 2023

Powrót do ponętnych kształtów – okrągłe, jędrne pośladki

Wszystko wskazuje na to, że moda na bardzo szczupłe sylwetki przeminęła. Obecnie pożądana sylwetka to sylwetka klepsydry z wyraźnie zaznaczoną talią, pełnym biustem i wydatnymi, jędrnymi pośladkami. Można powiedzieć, że wracamy do tego, co najbardziej podoba się mężczyznom, czyli – ponętnych kształtów. Krągłe pośladki z dumą prezentują gwiazdy uważane za najseksowniejsze, np. Jennifer Lopez, Beyoncé, Carmen Electra czy Monica Bellucci.

Co więcej – trend ten dotyczy również panów. Trudno jednak o posiadanie sylwetki antycznego olimpijczyka, jeżeli nie jest się sportowcem i większość dnia spędza w pozycji siedzącej. Nie zmienia to jednak faktu, że chcemy być osobami atrakcyjnymi.

Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a zabiegi powiększania pośladków stają się coraz bardziej popularne. O to, dlaczego tak wiele osób decyduje się na zabiegi, zapytaliśmy profesora Zbigniewa Rybaka z wrocławskiej kliniki medycyny estetycznej Ars Estetica. – Chęć poprawy sylwetki nie jest niczym nowym, ale współcześnie medycyna estetyczna stała się dostępna dla szerszej grupy pacjentów. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się zabiegi małoinwazyjne, ponieważ są bezpieczne. Wymodelowanie pośladków, powiększenie ich i ujędrnienie nie musi odbywać się już poprzez operację chirurgiczną związaną z narkozą, bólem, bliznami i długotrwałą rekonwalescencją. To wszystko sprawia, że częściej decydujemy się na zabiegi – tłumaczy specialista.

Z zabiegu powiększania pośladków korzystają zarówno osoby młode, jak i dojrzałe. Ta pierwsza grupa pragnie nadać ciału bardziej atrakcyjnych kształtów i sprawić, aby sylwetka była proporcjonalna, natomiast druga grupa oczekuje przede wszystkim ujędrnienia pośladków i podniesienia ich, by powróciły do kształtu sprzed lat. Przekonajmy się, jakimi metodami można osiągnąć te cele.

Powiększanie pośladków żelem kwasem hialuronowym

Alternatywą dla zabiegów chirurgicznych są preparaty na bazie kwasu hialuronowego (HA). Zabieg powiększania pośladów polega na wstrzyknięciu wybranego produktu w miejsca przeznaczone do korekcji. Pacjent poddany znieczuleniu miejscowemu nie odczuwa bólu i nie wraca do domu z bliznami, ponieważ iniekcji dokonuje się cienką igłą przez malutkie nacięcia

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w każdym organizmie żywym i odpowiada m.in. za wiązanie wody w naskórku. Jeden gram kwasu hialuronowego potrafi związać aż 6 litrów wody i to właśnie dzięki niemu skóra jest młoda, gładka, jędrna i odpowiednio nawilżona. Wraz z wiekiem ubywa kwasu HA i na skórze pojawiają się zmarszczki. Derma pozbawiona swej podstawy, którą tworzył kwas wraz z włóknami kolagenu i elastyny, traci jędrność, a pośladki zaczynają opadać.

Kwas hialuronowy zawarty w preparatach przeznaczonych do powiększania pośladków wolniej ulega biodegradacji niż ten, obecny w naszej skórze. Jednak efekty wypełnienia pośladków kwasem nie są wieczne, lecz utrzymują się przez około 18 miesięcy, a widoczne są już zaraz po zabiegu. Dlatego, jeżeli chcemy zachować rezultat powiększonych i ujędrnionych pośladków, powinniśmy powtarzać zabieg co mniej więcej rok.

Dzisiaj wypełniacze oparte na bazie kwasu HA są jedną z bezpieczniejszych metod na powiększenie pośladków i nie wymagają rekonwalescencji. W miejscu zabiegu pozostaje jedynie niewielki obrzęk, który znika po tygodniu. Inaczej jest w przypadku operacji chirurgicznych.

Powiększanie pośladków
Wśrod metod powiększania pośladków możemy wymienić modelowanie kwasem hilauronowym, wszczepienie implantów i przeszczep tłuszczu.
lek. med. Piotr Rataj
Brak opinii
Wrocław, Dolnośląskie
Wrocław, Dolnośląskie
Warszawa, Mazowieckie

Powiększenie pośladków poprzez wszczepienie implantów

Silikonowe implanty, znane przede wszystkim z operacji powiększania piersi, wykorzystywane są również do modelowania pośladków. Na jaki efekt możemy liczyć po zabiegu? – Efekt powiększenia i uniesienia pośladków zależy od tego, na jaki implant się zdecydujemy. Wybrać można kształt okrągły lub owalny, a dodatkowo implanty owalne posiadają teksturę lub są gładkie. Oczywiście dobrać można również rozmiar oraz wagę, co sprawia że u każdego pacjenta można uzyskać pożądany przez niego efekt. Implanty do powiększania pośladków muszą być bardziej wytrzymałe niż w przypadku powiększania piersi, wykonane są z twardego silikonu i taką też posiadają otoczkę – wyjaśnia profesor Zbigniew Rybak z Ars Estetica we Wrocławiu.

Implanty umieszcza się pomiędzy mięśniem pośladkowym wielkim a średnim lub powięzią, co skutkuje powiększeniem pośladków w ich górnej albo dolnej części. Operacja odbywa się w znieczuleniu ogólnym, a rekonwalescencja trwa nawet do 4 tygodni. Drugiego dnia możemy wrócić już do domu, ale przez pierwszy tydzień należy ograniczyć chodzenie, a przez dwa tygodnie – nie wolno siadać. Spać musimy na brzuchu. Szwy zdejmowane są po około 10 dniach, a blizny schowane są w bruździe międzypośladkowej.

Dosyć długo musimy nosić specjalną bieliznę utrzymującą implanty w odpowiednim miejscu, ale za te niedogodności otrzymujemy trwały efekt. Ta zaleta może okazać się jednak wadą, bowiem jeżeli będziemy chcieli usunąć implanty, to operacji należy poddać się powtórnie. Bardzo prawdopodobne jest również to, że po jakimś czasie konieczna będzie wymiana implantów, ponieważ mają on swą określoną trwałość.

Powiększanie pośladków przeszczepem tkanki tłuszczowej

Istnieje jeszcze jedna metoda powiększenia pośladków, a jest nią przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Z tego zabiegu nie mogą oczywiście skorzystać osoby bardzo szczupłe. Taki zabieg nazywany jest brazylijskim liftingiem pośladków (ang. Brazilian Butt Lift – BBL). 

Liposukcję wykonuje się poprzez wstrzyknięcie roztworu zmiękczającego i „odessanie” tłuszczu za pomocą strzykawki lub pompy ssącej. Tak uzyskaną tkankę tłuszczową wszczepia się w pośladki. Niestety podczas liposukcji komórki tłuszczowe mogą ulec uszkodzeniu. Przerwanie membrany skutkuje uwolnieniem się tłuszczu i jego wchłonięciem do organizmu, a to z kolei sprawia, że efekt powiększenia pośladków będzie mniejszy niż ten oczekiwany. W takich sytuacjach zabieg należy wykonać powtórnie.

Wady i zalety zabiegów – czyli co wybrać

Wszystkie opisywane zabiegi skutkują zarówno powiększeniem pośladków, jak i uniesieniem ich oraz ujędrnieniem. Możemy zdecydować się na wprowadzenie do organizmu ciała obcego, jak to jest w przypadku implantów, lub powiększyć pośladki dzięki substancjom naturalnym: kwasem hialuronowym bądź tkanką tłuszczową.

Zaletami powiększania pośladków kwasem hialuronowym są mała inwazyjność zabiegu, wysokie bezpieczeństwo, naturalność efektu, szybki powrót do codziennych zajęć oraz krótka lista przeciwwskazań.

Z kolej implanty pozwalają na bardziej trwały i mocniejszy rezultat powiększenia pośladków. Jest to jednak metoda dla osób bardzo zdyscyplinowanych, ponieważ po operacji nie możemy pozwolić sobie na nagłe wahania wagi, bo nasze pośladki mogą wtedy ulec deformacji.

Oczywiście to, na jaką metodę powiększenia pośladków się zdecydujemy, okaże się po indywidualnych konsultacjach z lekarzem. Warto jednak już wcześniej poznać możliwości medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.