Kriolipoliza – zimnem zaatakuj niechciany tłuszcz

Kriolipoliza – zimnem zaatakuj niechciany tłuszcz
Specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej. Może się pochwalić ponad 40-letnim doświadczeniem w zawodzie. Wykonuje zabiegi z zakresu chirurgii estetycznej, a także mniej inwazyjne zabiegi laserowe.
Utworzono: 1 lut 2016 · Zaktualizowano: 15 gru 2023

Kriolipoliza to nowoczesny i skuteczny sposób likwidacji poduszek tłuszczowych na naszym ciele. Polega na selektywnym wymrażaniu komórek tłuszczowych, które pod wpływem temperaturyuwalniają nagromadzony tłuszcz. Organizm usuwa uwolnione kropelki tłuszczowe, wydalając je jako produkt procesu metabolizmu. Tak zlikwidujemy znajdujące się w nieodpowiednich miejscach fałdki, wałeczki czy poduszeczki.

Kriolipoliza to metoda  bezinwazyjna i bezpieczna – podczas zabiegu nie dochodzi do  uszkodzeń innych tkanek i narządów. Wkrótce po zabiegu pacjent jest w stanie wykonywać wszystkie podstawowe czynności. To istotna różnica w stosunku  do zabiegów chirurgicznych, gdzie okres rekonwalescencji jest znacznie dłuższy.

Efekty uzyskane dzięki kriolipolizie – zmniejszenie nagromadzonego tłuszczu–- można jeszcze zwiększyć! Intensyfikację uzyskamy dzięki łączeniu kriolipolizy z RF (falami radiowymi o wysokiej częstotliwości) czy z kawitacją ultradźwiękową. Przy zastosowaniu terapii łączonej poprawia się przepływ limfy i krążenie, dzięki czemu rozbita tkanka tłuszczowa jest szybciej transportowana, metabolizowana i usuwana z organizmu. Jest to bardzo skuteczny i korzystny sposób likwidacji nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej, zwłaszcza u osób ze spowolnionym metabolizmem.

Aparat wykorzystywany przy zabiegu kriolipolizy jest urządzeniem sterowanym komputerowo. Służy do bezpiecznego zamrażania podskórnej tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym użyciu wspomagającego podciśnienia i wibracji w polu działania.  Aparat może wykorzystywać  2 głowice do kriolipolizy: małą, stosowaną na nieduże powierzchnie oraz dużą, na większe obszary ciała. 

Temperatura wymrażania komórek tłuszczowych podczas kriolopolizy oscyluje między 0 a 15 stopni C. Dzięki dodatkowej funkcji masażu wibracyjnego uzyskujemy  stymulację mięśni odpowiedzialnych za estetyczny wygląd danej partii ciała.

Wskazania do zabiegu:

  • otyłość miejscowa;
  • nierównomierne rozłożenie komórek tłuszczowych zaburzających proporcje sylwetki (w okolicach takich jak brzuch, boczki, kolana, wewnętrzne uda, bryczesy, plecy, drugi podbródek);
  • cellulit i rozstępy;
  • wiotkość skóry i słaba kondycja skóry, np. po ciąży.

Kriolipoliza to sprawdzone rozwiązanie dla osób, które pomimo aktywnego trybu życia mają problem z odkładaniem się komórek tłuszczowych w danej partii ciała jak np. brzuch.

Kriolipoliza na brzuch
Kriolipoliza pomoże usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej z brzucha

Efekty  zabiegu:

Zabieg kriolipolizy wykorzystuje się przede wszystkim w celu:

  • konturowania ciała;
  • zlikwidowania nadmiarów podskórnej tkanki tłuszczowej;
  • redukcji cellulitu;
  • zmniejszania obwodu poszczególnych partii ciała, talia, uda, łydki;
  • obkurczania i ujędrniania skóry ciała.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • metalowe implanty w miejscu zabiegu;
  • rozrusznik serca;
  • planowany zabieg operacyjny;
  • wykryty nowotwór;
  • ciąża;
  • niewydolna wątroba;
  • zaburzenia psychiczne.

Przebieg zabiegu 

Kriolipoliza z masażem wibracyjnym to zabieg nieinwazyjny, pozwalający na praktycznie natychmiastowy powrót do aktywności.

Sam zabieg to przyłożenie do miejsca z nadmiarem tłuszczu specjalnej głowicy, która wytwarza podciśnienie i,,zasysa’’ tkankę. W pierwszej kolejności na skórę poddaną zabiegowi nakłada się specjalną membranę przeciwodmrożeniową, następnie przykładamy głowicę vacuum crio. Zassana tkanka jest przez głowicę ochładzana, co doprowadza do rozpadu (lizy) komórek tłuszczowych – adipocytów. Uwolniony w postaci kropelek tłuszcz jest następnie transportowany z krwią i limfą do wątroby, poddany procesom metabolizmu i usuwany z organizmu. Proces usuwania tłuszczu  trwa do 8 tygodni. 

Przebieg kriolipolizy
Podczas zabiegu nie ma konieczności stosowania znieczulenia

Czas trwania zabiegu

Kriolipoliza trwa od 30 min przy pierwszym zabiegu, do 60 min przy kolejnych. 

Czy musimy powtarzać zabieg? Jeżeli tak to jak często?

Przy niedużej ilości tkanki tłuszczowej wystarcza jeden do dwóch zabiegów. Miedzy zabiegami potrzebna jest przerwa 8 tyg.

Postępowanie po zabiegu:

Po zabiegu może pojawić się chwilowe zmniejszenie czucia, zaczerwienienie lub niewielki krwiak, który samoistnie ulega wchłonięciu.

Należy pić ok. 2 litrów wody dziennie. Po zabiegu nalezy unikać gorących kąpieli i nie wolno korzystać z sauny. 

Należy starać się utrzymywać zdrową dietę przynajmniej do 8 tyg. po zabiegu (ograniczyć słodycze, fast food i tłuste jedzenie)

Zwiększenie efektu – zabieg łączony

Aby zmaksymalizować efekty zabiegu, zwłaszcza u osób ze spowolnionym tempem metabolizmu, zaleca się powtarzanie zabiegu kawitacji + RF przynajmniej 2 x w tyg. Najlepiej kawitację stosować przez 8 tyg., ponieważ tyle czasu zajmuje usuwanie z organizmu komórek tłuszczowych.

Dzięki zastosowaniu terapii łączonej kriolipolizy z kawitacją ultradźwiękową i falami RF można uzyskać:

  • szybszy i trwalszy efekt wyszczuplenia, wymodelowania sylwetki;
  • zmniejszenie cellulitu;
  • zwiększenie drenażu limfatycznego, co ma istotny wpływ na transport komórek tłuszczowych oraz usuwaniu nadmiaru płynu z tkanek;
  • zwiększenie metabolizmu organizmu i poprawa krążenia zwłaszcza u osób ze spowolnionym tempem metabolizmu, np. u osób po 40 r. życia;
  • wolniejsze odkładanie się tłuszczów z pożywienia;
  • poprawa sprężystości i ujędrnienie skóry;
  • wygładzenie rozstępów.
Calma Centrum Relaksu
Brak opinii
Tarnów, Małopolskie
Dr Ewa Rybicka
Warszawa, Mazowieckie
Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.