Kwas hialuronowy

Warto
92%
Warto
Na podstawie 44 historii
Średnia cena
1.362 zł
Średnia cena
Według 269 specjalistów
  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Efekty tymczasowe

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy

Budowa HA

Kwas hialuronowy (ang. HA – hialuronic acid) to, jak informują eksperci z Medestetis, glikozaminoglikan naturalnie występujący w naszym organizmie, będący podstawowym składnikiem skóry. Cechuje go duża wszechstronność (jest wstrzykiwany do różnych warstw skóry) i rzadko powoduje reakcje alergiczne. Z czasem się wchłania, dlatego też efekt zabiegów jest odwracalny. W medycynie estetycznej ceni się go ze względu na jego zdolność do wiązania wody i utrzymywania właściwego nawilżenia i napięcia skóry. Za jego istotną funkcję uznaje się też podtrzymywanie właściwych poziomów kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za napięcie, elastyczność i sprężystość skóry.

Zastosowania

Właściwości i zastosowania kwasu hialuronowego

O właściwościach kwasu hialuronowego opowiada dr n. med. Wojciech Rybak

Zabiegi z wykorzystaniem wypełniaczy są niezwykle skuteczną i popularną metodą odmładzania twarzy. Kwas hialuronowy – polisacharyd, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie – to najbardziej uniwersalny i najczęściej używany wypełniacz. Według statystyk Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej (ISAPS) z 2021 roku zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to druga najczęściej wykonywana nieinwazyjna procedura medycyny estetycznej na świecie (5 279 344 zabiegów w ciągu roku).

Opisywana przez nas substancja ma szerokie zastosowanie w medycynie, nie tylko estetycznej: sprawdzi się również jako środek stosowany w reumatologii (w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów), w ortopedii (w leczeniu ścięgien, wiązadeł stawów i chrząstek), w ginekologii (w celu przyspieszenia gojenia ran), w urologii (przy leczeniu zespołu bolesnego pęcherza) oraz w okulistyce (w urazach ciałka szklistego).

Kwas hialuronowy znajduje jednak najwięcej zastosowań w medycynie estetycznej. Oto jego zastosowania:

  • wypełnianie zmarszczek i bruzd twarzy i szyi (bruzd nosowo-wargowych, na czole, lwiej zmarszczki i innych);
  • modelowanie i podkreślanie kości policzkowych;
  • wypełnianie doliny łez;
  • powiększanie i ujędrnianie ust;
  • korekta asymetrii warg sromowych;
  • korekcja opadających kącików ust;
  • korekta nosa;
  • modelowanie podbródka;
  • modelowanie owalu twarzy;
  • powiększanie punktu G;
  • powiększanie penisa.

Dla kogo?

Wypełnianie doliny łez kwasem hialuronowym

Korekta cieni pod oczami i wypełnianie doliny łez preparatem z HA (Ars Estetica)

Zabieg można wykonać zarówno u mężczyzn jak i kobiet, najczęściej w wieku średnim  (35-65 lat), ponieważ, jak informują specjaliści z Kliniki Krajewski, stężenie kwasu hialuronowego w skórze spada z wiekiem. U osób w tej grupie wiekowej stosujemy go zazwyczaj na płytkie i głębsze zmarszczki, odwodnioną skórę, różne asymetrie i w celu uzupełnienia objętości.

Leczenie można również zaproponować młodszym pacjentom, którzy marzą o wypełnieniu i spłyceniu blizn potrądzikowych, zniwelowaniu garbka nosa, wystającej brody lub wymodelowaniu ust. Również w tym wieku bywa zalecane intensywne nawilżenie skóry.

Odpowiednim kandydatem jest więc zdrowa dorosła osoba, która ma realistyczne oczekiwania dotyczące efektów zabiegu.

Bibliografia:

Gabinet Dr Katarzyna Mudel (data nieznana). Kwas hialuronowy. Dostępny: https://drmudel.com/.... [dostęp: 18.03.2020]

Klinika Krajewski (data nieznana). Wypełniacze – modelowanie twarzy, odmładzanie. Dostępny: https://klinikakrajewski.pl/oferta/.... [dostęp: 18.03.2020]

Lenartowicz Clinic (data nieznana). Kwas hialuronowy. Dostępny: https://lenartowiczclinic.pl/.... [dostęp: 18.03.2020]

Neonia (data nieznana). Kwas hialuronowy. Dostępny: https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/.... [dostęp: 18.03.2020]

Wasiluk, M. (listopad 2019). Kwas hialuronowy dobry kontra zły. Dostępny: https://www.marekwasiluk.pl/.... [dsotęp: 18.03.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów