Zmniejszenie biustu

Warto
94%
Warto
Na podstawie 81 historii
Średnia cena
16.073 zł
Średnia cena
Według 118 specjalistów
  • Znieczulenie ogólne
  • 1 dzień
  • 1-3 godziny
  • 7-10 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 miesiącu
  • Trwałe efekty

Czym jest zmniejszenie biustu?

Zmniejszenie piersi to zabieg, podczas którego ma miejsce redukcja tkanki tłuszczowej, części gruczołu piersiowego oraz usunięcie nadmiaru skóry i tkanki podskórnej piersi. Celem operacji zmniejszenia piersi jest wyeliminowanie dolegliwości bólowych w obrębie głowy, szyi, karku, pleców, kończyn górnych, dyskomfortu przy uprawianiu sportu i nadanie sylwetce symetrycznego wyglądu. W tym przypadku operacja plastyczna prowadzi nie tylko do fizycznego, ale i psychicznego komfortu, duże piersi bywają bowiem źródłem wielu kompleksów.

Gigantomastia (makromastia)

Plastyka piersi

O operacji zmniejszenia piersi opowiada chirurg plastyczny dr Krzysztof Biegański z Kliniki Dr Szczyt

Bardzo duży biust niesie sobą ryzyko problemów zdrowotnych. Duże piersi mogą nadmiernie obciążać kręgosłup i plecy. Pacjentka skarży się na bóle odcinka szyjnego kręgosłupa, ramion oraz kończyn górnych. Same piersi są wrażliwe na dotyk. Może dojść do utraty czucia w obrębie brodawki. Pod biustem pojawiają się zmiany skórne, a szczególnie latem odparzenia. Pod wpływem ciężaru gruczołów piersiowych dochodzi do deformacji kształtu biustu i całej klatki piersiowej.

Przyjmuje się, że o zbyt dużych piersiach mówimy, gdy ich masa przekracza 3% całkowitej masy ciała (0,6 kilograma do 2,5 kilograma). Większość specjalistów uważa za makromastię piersi o wadze ponad 1,5 kg każda oraz gigantomastię, gdy pierś jest większa niż 2,5 kg.

Makromastia może mieć formę obustronną, ale może być też jednostronna, która jest spowodowana zatrzymaniem wzrostu jednej piersi.

Idealna wielkość piersi: 200-350 ml

Lekka hipertrofia (rozrost tkanki): 400-600 ml

Średnia hipertrofia: 600-800 ml

Znaczna hipertrofia: 800-1000 ml

Makromastia: 1000-1500 ml

Gigantomastia: ponad 1500 ml

Wartości te są jedynie orientacyjnymi kryteriami kwalifikacyjnymi. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu mogą być subiektywne odczucia wielkości piersi i związane z tym problemy zdrowotne.

Przyczyny makromastii i gigantomastii

Zbyt duży biust

Zbyt duże piersi mogą powodować inne schorzenia

  • zmiany hormonalne w okresie dojrzewania – estrogeny, hormon wzrostu, FSH wpływają na rozrost przewodów mlecznych;
  • zmiany hormonalne w okresie ciąży, porodu i połogu – prolaktyna, estrogeny, progesteron wpływają na zwiększenie gruczołu piersiowego;
  • znaczny wzrost masy ciała;
  • problemy metaboliczne związane z hormonami tarczycy;
  • guzy piersi;
  • stosowanie niektórych leków – np. penicylaminy.
"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów