Termolifting

Warto
100%
Warto
Na podstawie 5 historii
Średnia cena
1.235 zł
Średnia cena
Według 32 specjalistów
  • Znieczulenie nie jest wymagane
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Efekty tymczasowe

Czym jest termolifting?

Zabieg termoliftingu

Zabieg termoliftingu (na zdjęciu Medestetis)

Termolifting (ang. thermolifting), nazywa się także liftingiem bez skalpela. Specjaliści z La Guèl objaśniają, że zabieg polega na podgrzaniu głębokich warstw skóry (działa na poziomie skóry właściwej), czego można dokonać przy pomocy urządzenia emitującego fale radiowe (RF) lub podczerwone (IR), a w niektórych przypadkach również ultradźwięki. Efekt termiczny sprawia, że włókna kolagenowe, które są odpowiedzialne za jędrność i napięcie skóry, skracają się; ponadto wysoka temperatura pobudza fibroblasty, czyli komórki produkujące kolagen i elastynę do ich produkcji. Po zabiegu dochodzi do przebudowy siatki kolagenowo-elastynowej w skórze i możliwe jest osiągnięcie efektu liftingu bez cięć skalpelem.

Niewątpliwą zaletą metody jest jej nieinwazyjność i bezpieczeństwo, a także brak konieczności hospitalizacji i wyłączenia pacjenta z życia codziennego – praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do pracy. Nie należy także zapominać o tym, że zabieg jest praktycznie bezbolesny, a ryzyko komplikacji bardzo niskie, również ze względu na to, że nie występuje ryzyko związane ze znieczuleniem ogólnym.

Proces starzenia się skóry

Jak wyjaśniają eksperci Emory Aesthetic Center na starzenie się skóry ma wpływ wiele czynników, takich jak ekspozycja na słońce, predyspozycje genetyczne, stres, który odczuwamy w codziennym życiu, a także zanieczyszczenie powietrza i niektóre nasze wybory, takie jak na przykład palenie papierosów. Nie należy także zapominać o naturalnym procesie starzenia. Z upływem lat nasza skóra staje się cieńsza, zaczynają pojawiać się zmarszczki mimiczne i bruzdy, a naturalna warstwa tkanki tłuszczowej stopniowo zmniejsza się. Skóra traci również jędrność i napięcie.

Wiele osób pragnie temu zapobiec, stąd rosnąca popularność nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej: według danych ISAPS z 2021 roku na świecie wykonano ich aż 17 598 888. Wśród nich znajdziemy różne metody modelowania sylwetki i ciała, w tym innowacyjną metodę termoliftingu, która pozwala osiągnąć efekt napiętej, młodej skóry bez konieczności wizyty u chirurga.

Dla kogo?

Termolifting - przed i po

Termolifting: przed i po (dr n. med. Ewa Kaniowska)

Specjalistka dermatologii Beata Kociemba wyjaśnia, że zabieg można wykonać zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, którzy zauważyli u siebie oznaki starzenia się skóry twarzy i innych partii ciała takie jak:

  • opadające powieki i/lub brwi;
  • opadające policzki;
  • opadający owal twarzy;
  • kurze łapki;
  • bruzdy, zmarszczki grawitacyjne;
  • wiotkość brzucha po ciąży i odchudzaniu;
  • wiotkość skóry twarzy i innych okolic ciała.

Tego rodzaju defekty zauważa się najczęściej u osób w wieku co najmniej średnim, dlatego specjalistka zaznacza, że zabieg zazwyczaj wykonuje się u pacjentów po 35 roku życia, choć nie ma przeciwwskazań do wykonania go wcześniej, jeżeli zauważymy u siebie przedwczesne oznaki działania lat.

Zabiegu nie można wykonać u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są także infekcje skóry, choroby autoimmunologiczne, nowotwory, implanty metalowe, choroby skóry (np. łuszczyca), infekcje bakteryjne i wirusowe (w tym opryszczka), epilepsja, przyjmowanie leków światłouczulających a także świeża opalenizna oraz używanie samoopalaczy i wykonanie zabiegu z wykorzystaniem wypełniaczy 3-4 tygodnie przed planowanym termoliftingiem.

Bibliografia:

Emory Aesthetic Center (data nieznana). Minimally invasive solutions [online]. Dostępny: https://www.emoryhealthcare.org/.... [dostęp: 07.04.2020]

La Guèl (wrzesień 2018). Czym jest thermolifting? [online]. Dostępny: https://www.laguel.pl/.... [dostęp: 07.04.2020]

Promedion (data nieznana). Termolifting twarzy [online]. Dostępny: https://klinikapromedion.pl/.... [dostęp: 07.04.2020]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów