Powiększanie pośladków

Warto
90%
Warto
Na podstawie 15 historii
Średnia cena
11.805 zł
Średnia cena
Według 49 specjalistów
  • Znieczulenie ogólne lub sedacja
  • 1 dzień
  • 1-3 godziny
  • Ponad 10 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Trwałe efekty

Na czym polega zabieg powiększania pośladków?

Implanty pośladków

Żel, którym wypełnione są implanty pośladków, jest bardziej wytrzymały niż ten, który wypełnia implanty piersi

Zabieg powiększania pośladków to operacja plastyczna, wykonywana zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym, której celem jest nadanie nowej formy i powiększenie pośladków przy pomocy implantów, przeszczepu tłuszczu lub innych metod. 

Głównym celem zabiegu jest, oprócz wypełnienia i powiększenia płaskich, obwisłych pośladków, wymodelowanie ich w taki sposób, aby wyglądały na bardziej jędrne, kształtne i sprawiały wrażenie zaokrąglonych ćwiczeniami na siłowni. 

Rozmiar protezy zalecany w celu uzyskania naturalnych efektów to zazwyczaj 150-450 cm3; implanty używane do powiększania pośladków przypominają te do powiększania piersi z tą różnicą, że żel silikonowy wypełniający te pierwsze jest gęstszy i bardziej wytrzymały.

Operacja powiększania pośladków pozwala skorygować wiele defektów tej partii ciała jak na przykład: 

  • płaskie pośladki;
  • w niektórych przypadkach obwisłe pośladki;
  • słabo rozwinięte mięśnie pośladków;
  • asymetryczne pośladki;
  • u kobiet męska budowa z wąską miednicą;
  • zwiotczała skóra pośladków.

Wzrost popularności tego zabiegu zawdzięczamy zmianom zachodzącym w kanonie piękna: w ostatnich latach popularnością cieszy się amerykańska gwiazda Kim Kardashian słynąca z wydatnych pośladków. Również sylwetki gwiazd pochodzących z Ameryki Łacińskiej są podziwiane przez wiele kobiet, a ich pośladki i biodra są zazwyczaj pełniejsze niż te europejskich kobiet. Badanie (Wong WW, Motakef S, Lin Y, Gupta SC. Redefining the Ideal Buttocks: A Population Analysis. Plast Reconstr Surg. 2016 Jun;137(6):1739-174) przeprowadzone przez Międzynarodowy Instytut Zdrowia (National Institute of Health) potwierdza tę nową tendencję i zmianę w kanonie piękna: w raporcie przeczytać możemy, że teraz idealna pupa to jędrne i bardziej wydatne niż wcześniej pośladki i krągłości.

Według badań ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery. ISAPS Global Survey Results 2021) z 2021 roku, powiększanie pośladków to aktualnie 10 najczęściej wykonywana na świecie operacja plastyczna, a w roku przeprowadzenia ankiety wykonano niemal 396 105 tysięcy takich zabiegów na świecie.

Dla kogo?

Efekty zabiegu powiększania pośladków

Efekty zabiegu powiększania pośladków tłuszczem Mandala Beauty Clinic

Na zabieg mogą zdecydować się zarówno kobiety, jak i mężczyźni; wiek nie jest ograniczeniem: operacji mogą poddać się również starsi pacjenci, warunkiem jest jednak dobry ogólny stan zdrowia. W przypadku młodszych pacjentów należy brać pod uwagę, że z operacją należy zaczekać do zakończenia procesu dojrzewania oraz uzyskania pełnoletniości.

Zazwyczaj osoby, które zastanawiają się nad tego rodzaju operacją, są niezadowolone ze swojej sylwetki i pragną zmiany. Dotyczy to pacjentów z płaskimi lub obwisłymi pośladkami, które gwałtownie straciły na wadze, mają słabo rozwinięte mięśnie pośladków lub bardzo szczupłą budowę. To osoby, które nie są w stanie poprawić wyglądu i kształtu tej części ciała mimo ćwiczeń i diety. Stereotypy mogą sprawić, że myślimy o operacji powiększenia pośladków jak o zabiegu, któremu chcą się poddawać głównie kobiety, jednak także mężczyźni są nim zainteresowani. W przypadku panów, na zabieg decydują się ci, którzy chcą pochwalić się bardziej umięśnioną, proporcjonalną i atletyczną sylwetką.

Warto pamiętać, że zaleca się wykonywanie zabiegu u osób, które osiągnęły swoją docelową wagę, jako że spadek wagi lub przybranie kilku kilogramów po zabiegu wpłynie negatywnie na rezultat. Dlatego też jeżeli chcesz zgubić trochę kilogramów lub pozbyć się tkanki tłuszczowej, zaczekaj z zabiegiem, aż osiągniesz ten cel.

Obecnie istnieje wiele metod modelowania i powiększania pośladków: od inwazyjnych (powiększenie implantami, lifting) poprzez mniej inwazyjne (lipotransfer) po minimalnie inwazyjne (kwas hialuronowy). Dr n. med. Wojciech Rybak jest zdania, że zabiegi modelowania i powiększania pupy są coraz bardziej popularne, ponieważ pojawiło się kilka małoinwazyjnych metod (takich jak np. modelowanie pośladków kwasem hialuronowym), zapewniających efekty bez bólu i długiej rekonwalescencji.

Wybór specjalisty

Powiększanie pośladków - konsultacja

Brasilian Butt Lift: przed i po (dr Dominik K. Boligłowa)

Wybór chirurga plastycznego, niezależnie od rodzaju operacji, to bardzo ważna decyzja, od której wiele zależy, dlatego też należy podejść do niej ostrożnie. 

Aby ułatwić Ci ten proces, przedstawiamy dwie podstawowe zasady, którymi warto się kierować:

  • Bierz pod uwagę jedynie lekarzy, którzy ukończyli specjalizację z chirurgii plastycznej. Jak upewnić się, że wybrany specjalista jest wykształcony w tym kierunku? Skorzystaj z Centralnego Rejestru Lekarzy: wystarczy znać imię i nazwisko lekarza, numer prawa do wykonywania zawodu nie jest obowiązkowy. Dowiedz się także, czy dany specjalista przynależy do którejś z prestiżowych instytucji skupiających chirurgów plastycznych, jak na przykład Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTChPRiE).
  • Upewnij się, że klinika, którą wybierasz, spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa i posiada wymagane certyfikaty.

Wykształcenie i doświadczenie to nie jedyne kryterium, jakim powinniśmy się kierować przy wyborze specjalisty. Nie mniej ważne są bowiem empatia i podejście do pacjenta oraz to, czy dany lekarz wzbudza nasze zaufanie. Wszystkie te czynniki wpływają na przebieg całej procedury oraz na jej ostateczne wyniki. Relacja oparta na zaufaniu i szczerości jest również ważna dlatego, że pacjent nie powinien czuć wstydu i nie bać się zadawać pytań. Warto poprosić lekarza o pokazanie zdjęć przed i po innych pacjentów.

Bibliografia:

Ars Estetica (listopad 2011). Metody powiększania pośladków. Dostępny: https://www.estheticon.pl/nowosci/metody-powiekszania-posladkow. [dostęp: 3 marca 2020].

Dr Osadowska Clinic (data nieznana). Modelowanie pośladków tłuszczem. Dostępny: https://www.estheticon.pl/nowosci/metody-powiekszania-posladkow. [dostęp: 3 marca 2020].

ISAPS (2021). Global Survey 2021 [online]. Dostępny: https://www.isaps.org/media/vd... [dostęp: 10.01.2023]

National Institutes of Health (06.2016). Redefining the Ideal Buttocks: A Population Analysis [online]. Dostępny: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27219230/. [dostęp: 2 marca 2020].

Pabiańczyk, R. (data nieznana). Powiększenie pośladków z użyciem implantów. Dostępny: http://drpabianczyk.pl/zabiegi/powiekszenie-posladkow-wykorzystaniem-implantow/. [dostęp: 3 marca 2020]. 

Pietrasik, K. (data nieznana). Powiększanie pośladków. Dostępny: http://drpietrasik.pl/modelowanie-sylwetki/33. [dostęp: 3 marca 2020].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów