Peeling chemiczny

Warto
73%
Warto
Na podstawie 5 historii
Średnia cena
707 zł
Średnia cena
Według 166 specjalistów
  • Znieczulenie nie jest wymagane
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 tygodniu
  • Trwałe efekty

Czym jest peeling chemiczny?

Peeling chemiczny - przed i po

Peeling chemiczny kwasem migdałowym: przed i po (mmKisiel)

Peeling chemiczny to zabieg medycyny estetycznej, który ma za zadanie zregenerować skórę. Angielskie słowo peel dosłownie tłumaczy się jako „obierać”, co dobrze oddaje naturę zabiegu, który polega na usunięciu zewnętrznej warstwy skóry w celu jej regeneracji. Efekt ten osiąga się dzięki działaniu składników aktywnych zawartych w produkcie złuszczającym, które docierają do różnych warstw dermy i epidermy.

Efekty zabiegu zależą od rodzaju peelingu i substancji aktywnych, jakie zawiera. Oto jakich rezultatów można się spodziewać:

  • regeneracja i odmłodzenie skóry twarzy;
  • wyrównanie kolorytu;
  • zwężenie porów;
  • spłycenie delikatnych zmarszczek;

Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej, eksfoliacja to zabieg dla Ciebie – reguluje poziom wydzielania sebum i sprawia, że skóra nabiera blasku i sprężystości.

Większość osób – zarówno kobiet, jak i mężczyzn – którzy zdecydowali się wypróbować tę technikę, jest zadowolonych z rezultatu, jako że zabieg nie powoduje bólu, a efekty są widoczne po bardzo krótkim czasie, w zależności od stanu, w jakim znajduje się Twoja skóra.

Specjaliści z kliniki Say WOW! podkreślają, że peeling to kluczowy zabieg dla uzyskania młodo wyglądającej, a przede wszystkim zdrowej i czystej cery.

W większości zabiegów złuszczania naskórka stosuje się nieszkodliwe dla zdrowia, przeznaczone do użytku dermatologicznego kwasy, np. kwas salicylowy, kwas glikolowy, kwas fenolowy, kwas migdałowy czy kwas trójchlorooctowy (TCA). Rodzaj i dawkę kwasu dostosowuje się do stanu skóry, wieku i historii leczenia pacjenta oraz efektów, jakie chce się uzyskać.

Dla kogo?

Efekty peelingu chemicznego

Kwasy na twarz: efekty (Slow Age)

Eksperci z krakowskiego UniEstetica zaznaczają, że zabiegi złuszczania naskórka wykonuje się przede wszystkim u osób zmagających się z trądzikiem oraz pragnących pozbyć się przebarwień, blizn i płytkich zmarszczek. Peeling polega na eksfoliacji wierzchnich warstw skóry, dlatego przed zabiegiem należy upewnić się, że skóra pacjenta ma odpowiedni poziom kolagenu i elastyny.

Tak jak już wspomnieliśmy, istnieje więcej niż jeden rodzaj peelingu, dzięki czemu możemy dobrać zabieg odpowiedni dla potrzeb naszej skóry i uzyskać różne efekty. Zazwyczaj tę technikę poleca się w przypadku następujących przypadłości:

  • nadmiernie przetłuszczająca się skóra;
  • rozszerzone pory;
  • trądzik;
  • blizny potrądzikowe;
  • przebarwienia;
  • płytkie zmarszczki.

Mimo że zabiegowi eksfoliacji mogą poddać się osoby o każdym typie cery, należy zachować ostrożność w przypadku fototypu V i VI, czyli żółtej, śniadej i czarnej, ze względu na ryzyko odbarwień.

Zabiegu nie można wykonywać w trakcie trwania ciąży i w okresie karmienia piersią.

Wybór specjalisty

Czym jest peeling chemiczny

O peelingu chemicznym opowiada lek. med. Jacek Ściborowicz

Złuszczanie naskórka, tak jak wszystkie zabiegi medycyny estetycznej, należy wykonywać u wykwalifikowanego specjalisty, który przeszedł wymagane szkolenie i posiada certyfikat zaświadczający jego umiejętności, aby uniknąć ryzyka poparzeń i depigmentacji. O ile peeling płytki może być wykonywany przez kosmetologa, o tyle średnio głęboki i głęboki może wykonać jedynie lekarz. Najlepiej udać się do lekarza dermatologa bądź lekarza medycyny estetycznej – są to specjaliści, którzy posiadają największą wiedzę o skórze. Na stronie Naczelnej Liczby Lekarskiej w łatwy sposób uzyskasz podstawowe informacje o wybranym lekarzu, w tym o jego wykształceniu; aby znaleźć specjalistę blisko Twojego miejsca zamieszkania możesz skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na oficjalnej stronie Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Przed podjęciem decyzji możesz również poszukać w internecie opinii innych pacjentów i porównać zdjęcia przed i po zabiegu. Nie kieruj się jedynie ceną i zachowaj szczególną ostrożność, jeśli cena jest wyjątkowo niska. Jeżeli masz wątpliwości, skonsultuj się więcej niż z jednym lekarzem.

Bibliografia:

Alma Medica (data nieznana). Dostępny: https://alma-medica.pl/.... [dostęp: 19.12.2019]

Ars Estetica (data nieznana). Dostępny: https://www.arsestetica.pl/.../. [dostęp: 19.12.2019]

Ikona City (2019). Dostępny: https://ikonacity.pl/.... [dostęp: 19.12.2019]

Kaniowscy Clinic (data nieznana). Dostępny: https://www.cmbieniek.pl/pl/medycyna-estetyczna/.... [dostęp: 19.12.2019]

UniEstetica (data nieznana). Dostępny: https://uniestetica.pl/medycyn.... [dostęp: 28.06.2023]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów