Korekta uszu nićmi

  • Znieczulenie miejscowe
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • 1-3 godziny
  • 1-7 dni rekonwalescencji
  • Efekty widoczne po 1 tygodniu
  • Trwałe efekty

Czym jest korekta uszu nićmi?

Korekta uszu nićmi

Nici liftingujące są wykorzystywane w chirurgii plastycznej także do korekty uszu

Korekta uszu nićmi to innowacyjna technika korekty odstających uszu. Metoda jest minimalnie inwazyjna, nie wymaga użycia skalpela, a pacjent niemal od razu po zabiegu może wrócić do pracy i codziennej aktywności. Zabieg trwa krótko i wykonuje się go w trybie jednodniowym – objaśniają specjaliści z SCM Estetic.

Odstające uszy to stosunkowo często spotykany defekt estetyczny, który może stać się powodem kompleksów. W związku z tym otoplastyka, czyli chirurgiczna korekta odstających uszu, to dosyć często wykonywana operacja plastyczna: według danych Międzynarodowego Stowarzyszenia Chirurgii Plastycznej (ISAPS) w 2021 roku wykonano 272 493 takich zabiegów.

Obecnie jednak plastyka uszu nie jest jedynym rozwiązaniem. Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej i mniej inwazyjnych technik sprawił, że coraz rzadziej decydujemy się na rozwiązania wymagające skalpela. W przypadku odstających uszu medycyna estetyczna również może nam zaoferować małoinwazyjne rozwiązanie, a mianowicie korektę uszu nićmi liftingującymi.

Technika polega na wprowadzeniu nici liftingujących nierozpuszczalnych i bez wypustek (trwałych) pod powierzchnię skóry i skorygowaniu kąta odchylenia od głowy. Wykorzystywanie w tym przypadku nici są polipropylenowe i nie rozpuszczają się, jednak są na tyle cienkie, że nie widać ich pod skórą.

Ponadto podczas interwencji nie stosuje się znieczulenia ogólnego. Rekonwalescencja w tym przypadku jest krótsza niż przy tradycyjnej otoplastyce.

Dla kogo?

Korekta uszu

To zabieg dla osób cierpiących na kompleksy z powodu odstających uszu

Korektę uszu przy pomocy nici można wykonać zarówno u dorosłych, jak i u dzieci (powyżej 6-7 lat). Wskazaniem do zabiegu są odstające uszy i związane z tym defektem estetycznym obniżona samoocena i kompleksy. Pacjenci, którzy nie odczuwają dyskomfortu psychicznego z powodu wyglądu uszu, powinni dobrze przemyśleć decyzję o zabiegu i nie powinni być zmuszani przez otoczenie do poddania się interwencji.

Metoda ta ma pewne ograniczenia w porównaniu do tradycyjnej otoplastyki: w przypadku metody chirurgicznej możliwe jest bardziej drastyczne modelowanie kształtu i zmniejszenie małżowiny usznej oraz plastyka płatka ucha, podczas gdy interwencja z wykorzystaniem nici pozwala jedynie na poprawę ich położenia względem głowy. Z tego względu pacjenci rozważający tę metodę powinni mieć uszy o zbliżonym kształcie i rozmiarze. W bardziej skomplikowanych przypadkach operacja plastyczna (otoplastyka) może okazać się niezbędna.

Podsumowując, jest to dobre rozwiązanie dla pacjentów, którzy zmagają się z kompleksem odstających uszu, jednak są zadowoleni z ich kształtu i rozmiaru, a także szukają mniej inwazyjnego rozwiązania problemu i zależy im na szybszej, mniej bolesnej rekonwalescencji.

Nici liftingujące są także stosowane w innych przypadkach, do takich zabiegów jak korekcja nosa, lifting piersi i pośladków czy nawet odmładzanie krocza.

Przeciwwskazania

Wizyta u chirurga plastycznego

Na pierwszej wizycie specjalista wyklucz przeciwwskazania

Mimo że zabieg jest małoinwazyjny i bezpieczny, istnieją pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Wśród nich wymienić możemy:

  • choroby nowotworowe
  • zaburzenia krzepnięcia
  • choroby autoimmunologiczne
  • aktywne stany zapalne skóry małżowin i okolic;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • przewlekłe, niekontrolowane choroby sercowo-naczyniowe;
  • nieodpowiedni kształt uszu.

Bibliografia:

ISAPS (2021). Global Survey 2021 [online]. Dostępny: https://www.isaps.org/media/vd... [dostęp: 24.03.2021]

Silver Clinic (data nieznana). Korekcja uszu. Dostępny: http://silverclinic.pl/index.php/oferta/chirurgia/korekcja-uszu/. [dostęp: 24.03.2021]

SCM Estetic (data nieznana). Chirurgia plastyczna. Dostępny: https://scmestetic.pl/chirurgia-plastyczna-2/. [dostęp: 24.03.2021]

Veno-Med (data nieznana). Odstające uszy. Dostępny: https://veno-med.pl/index.php/cialo/odstajace-uszy/. [dostęp: 24.03.2021]

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."