Karboksyterapia

Warto
50%
Warto
Na podstawie 2 historii
Średnia cena
232 zł
Średnia cena
Według 42 specjalistów
  • Znieczulenie nie jest wymagane
  • Nie wymaga hospitalizacji
  • Mniej niż 1 godzina
  • Bez rekonwalescencji
  • Efekty widoczne od razu
  • Efekty tymczasowe

Czym jest karboksyterapia?

Czym jest i jak działa karboksyterapia

O terapii dwutlenkiem węgla opowiada lek. med. Iwona Radziejewska-Choma

Karboksyterapia polega na wykonywaniu zastrzyków – w zależności od leczonego defektu podskórnych, śródskórnych lub do tkanki tłuszczowej – zawierających ustaloną wcześniej dawkę dwutlenku węgla. Uważa się ją za bezpieczną, małoinwazyjną technikę; jej bezpieczeństwo zostało potwierdzone klinicznie w badaniach.

Karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla, zwanym też „cudownym gazem”, jest uważane przez niektórych ekspertów za jeden z największych przełomów w medycynie i kosmetologii. Jako bezpieczna i małoinwazyjna, ale jednocześnie skuteczna terapia często występujących niedoskonałości – takich jak cellulit, rozstępy, blizny czy wiotka skóra – szturmem wdarła się rynki medycyny estetycznej w Europie i obu Amerykach.

Podanie podskórnie lub śródskórnie dwutlenku węgla podczas zabiegu karboksyterapii organizm interpretuje jako niedotlenienie, w efekcie czego zwiększa się przepływ krwi w miejscu poddanym zabiegowi. Już po kilku sesjach zaczynają powstawać nowe, drobne naczynia krwionośne, dzięki czemu do tkanek dociera więcej tlenu i poprawia się krążenie, a co za tym idzie, są one lepiej odżywione i szybciej się regenerują. Ponadto zabieg pobudza produkcję kolagenu oraz sprawia, że retencja (zatrzymywanie) płynów jest mniejsze, przez co zmniejsza się obrzęk i opuchlizna. 

Istnieje też karboksyterapia bezigłowa – innowacyjna metoda stosowana na twarzy i szyi. Podczas zabiegu nie stosuje się igieł, a dwutlenek węgla jest dostarczany do komórek poprze założenie specjalnej maski karboksylowej.

Wybór specjalisty

Na zabieg karboksyterapii możemy zdecydować się zarówno z powodów estetycznych (np. poprawa wyglądu cery czy blizn), jak i zdrowotnych (np. wspomaganie leczenia łuszczycy czy chorób krążenia). Od tego, w jakim celu decydujemy się na zabieg, zależy, do kogo powinniśmy się udać.

Jeżeli naszym celem jest poprawa wyglądu skóry, usunięcie tkanki tłuszczowej lub cellulitu zabieg może wykonać lekarz specjalista medycyny estetycznej lub kosmetolog. W przypadku, kiedy karboksyterapia jest terapią uzupełniającą leczenie pewnych schorzeń, należy skonsultować ową decyzję z lekarzem prowadzącym nasze leczenie w tej dziedzinie – w razie łuszczycy z dermatologiem, w razie chorób żylnych z flebologiem, w razie objawu Raynauda z reumatologiem, itd.

Warto poświęcić czas na wybór doświadczonego specjalisty, poczytać opinie internetowe pacjentów i obejrzeć zdjęcia przed i po. Wskazówką może być też przynależność danego lekarza do którejś z prestiżowych organizacji, skupiających specjalistów w dziedzinie medycyny lub dermatologii estetycznej, jak np. PTMEiAA czy PTD.

Czy jestem odpowiednim kandydatem do zabiegu?

Karboksyterapia - efekty

Terapia dwutlenkiem węgla okaże się skuteczna w walce z workami i cieniami pod oczami (Clinica Cosmetologica)

Jak objaśnia lek. med. Ewa Rybicka, specjalistka medycyny estetycznej, u osób po 30 roku życia poziom tlenu w skórze spada o około 25%, a po 40 roku życia aż o 50%. Proces ten postępuje szybciej u tych, którzy są mało aktywni fizycznie, palą papierosy i często stosują niezdrowe diety, które prowadzą do efektu jo-jo. Wszystko to prowadzi do zaburzeń krążenia w tkance podskórnej, co z kolei wiąże się z mniejszą ilością lub niedotlenieniem tkanek; w połączeniu ze stresem środowiskowym powoduje to zredukowanie zdolności komórek do regeneracji. Jeżeli do skóry i tkanki podskórnej nie jest dostarczana właściwa ilość tlenu, nasilają się procesy starzenia. Skóra staje się podatna na podrażnienia, mogą pojawiać się zmiany trądzikowe, plamy starcze oraz przebarwienia.

Karboksyterapia będzie zatem bardzo skuteczna w walce z objawami starzenia się skóry, ponieważ zabieg pozwala wzmocnić skórę i sprawia, że staje się ona bardziej sprężysta i grubsza. Pacjent obserwuje, w zależności od leczonego obszaru, zmniejszenie ilości drobnych zmarszczek, podwyższenie napięcia skóry opadającego podbródka czy szyi, mniej widoczne rozstępy i blizny.

Zabieg może być też wykorzystywany w usuwaniu cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej, jednak w tym przypadku należy zwiększyć dawkę dwutlenku węgla. Wprowadzenie gazu do komórek tłuszczowym gwarantuje poprawę krążenia miejscowego i wpływa pozytywnie na drenaż limfatyczny, co prowadzi do wydalania toksyn i poprawy stanu skóry w miejscach, w których rozwinął się cellulit.

Bibliografia:

Bellisana (data nieznana). Karboksyterapia. [online]. Dostępny: https://bellisana.pl/medycyna-estetyczna/.... [dostęp: 13 lutego 2020].

Estetica Nova (data nieznana). Karboksyterapia. [online]. Dostępny: https://esteticanova.com.pl/zabieg/.... [dostęp: 13 lutego 2020].

Klinika Dr Beata Dethloff (data nieznana). Karboksyterapia [online]. Dostępny: https://drbeatadethloff.pl/zabiegi/.... [dostęp: 13 lutego 2020].

Prestige (data nieznana). Karboksyterapia. [online]. Dostępny: https://www.klinikaprestige.pl/.... [dostęp: 13 lutego 2020].

"Treści publikowane na portalu Estheticon.pl (strona internetowa i aplikacja) nie mogą w żadnym wypadku zastąpić indywidualnej konsultacji u specjalisty chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej lub dziedzin pokrewnych. Jeśli rozważasz poddanie się zabiegowi medycyny estetycznej lub operacji plastycznej albo masz jakiekolwiek wątpliwości natury medycznej, skontaktuj się z Twoim lekarzem specjalistą. Portal Estheticon nie potwierdza ani nie poleca żadnych treści, zabiegów, produktów, opinii, specjalistów ani żadnych innych materiałów i informacji, o których mowa w tym tekście lub w jakimkolwiek innym miejscu na tej stronie internetowej."
Zobacz specjalistów