Zabiegi poprawiające doznania seksualne

Zabiegi poprawiające doznania seksualne
Jesteśmy kliniką ginekologii estetycznej w Krakowie. Intymności kobiety jest przedmiotem naszej najwyższej uwagi. Rozumiemy ją jako prawo do komfortu, dyskrecji i dumy z własnego ciała.
Utworzono: 8 sty 2019 · Zaktualizowano: 30 cze 2022

Wiele czynników psychofizycznych ma wpływ na odczuwanie przyjemności seksualnej u kobiet. Priorytetem jest poznanie własnego ciała i poszukiwanie własnej drogi do rozkoszy.

Kamil Perończyk, psycholog zajmujący się seksualnością w Intima Clinic, zapewnia, że już samo zwierzenie się partnerowi z problemów z pożyciem seksualnym i poszukiwanie rozwiązań, może być dla kobiety przyjemnym przeżyciem potwierdzającym wspólną bliskość i otwartość na swojego partnera.

Kiedy jednak mimo starań, otwartości i ochoty na zbliżenia nie udaje się osiągnąć pełni doznań, warto zasięgnąć opinii specjalistów. Endokrynolog pomoże nam ustalić, czy problemy nie są spowodowane zmianami hormonalnymi, a ginekolog sprawdzi, czy problem nie tkwi w anatomii miejsc intymnych. Nieprawidłowości mogą bowiem być wrodzone lub pojawić się jak po porodach lub na przykład w okresie menopauzy.

Istnieje jednak szereg rozwiązań i zabiegów ginekologii estetycznej, które mogą poprawić jakość Twojego życia seksualnego.

Zabieg laserowego obkurczania pochwy

Po porodzie i w okresie menopauzy może dojść do spadku napięcia i rozluźnienia ścianek pochwy. Im pochwa ciaśniejsza, tym silniejsze doznania ma kobieta i jej partner w trakcie współżycia.

Stąd wiele kobiet decyduje się na zabieg obkurczania pochwy, do którego są wykorzystywane lasery ginekologiczne. Ginekolog Tomasz Basta informuje, że „zgodnie z wynikami badań opublikowanymi w 2012 r. w czasopiśmie medycznym «Journal of the Laser and Health Academy» aż 95 %  kobiet po laseroterapii odczuwa lepsze doznania seksualne. Intima Clinic dysponuje specjalistycznymi laserami CO2 i erbowo-yagowym, dedykowanym właśnie zabiegom ginekologicznym”.

Sposób działania laserów ginekologicznych

Poprzez wysłanie wiązki fali świetlnej w obszarze śluzówki pochwy dochodzi do podgrzania wewnętrznej warstwy tkanki. Umiejętne zastosowanie temperatury pomiędzy 43-56 st. C powoduje najbardziej optymalne obkurczanie włókien kolagenu i elastyny nawet o 75%. Pochwa staje się bardziej jędrna, ciasna i elastyczna. Zabieg jest małoinwazyjny i bezbolesny, trwa około pół godziny. Nie powoduje blizn, nie dochodzi do krwawienia, ogranicza się bowiem do naturalnej stymulacji organizmu. Poprawa jest odczuwalna natychmiast po zabiegu, ale na pełne efekty trzeba poczekać od 4 do 6 tygodni – tłumaczy ginekolog Tomasz Basta. Po zabiegu pacjentka może natychmiast wrócić do codziennych zajęć, a do aktywności seksualnej powraca już po dwóch tygodniach.

Katowice, Śląskie
Dr n. med. Karolina Waleśkiewicz-Ogórek
Brak opinii
Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie
dr n. med. Robert Woytoń
Wrocław, Dolnośląskie

Waginoplastyka

Kobiety, u których w trakcie porodu doszło do bardziej dotkliwych uszkodzeń, np. pęknięcia narządów rodnych, muszą uciec się do innych technik niż laseroterapia. U nich specjaliści zalecają  waginoplastykę, a więc plastykę pochwy, która polega na korygowaniu szerokości pochwy przy użyciu skalpela. Jest to zabieg chirurgiczny, inwazyjny, wymagający dłuższej rekonwalescencji, ale w dalszym ciągu popularny i często wybierany przez kobiety i ich lekarzy. Efekty tego zabiegu są w pełni zadowalające.

Obkurczenie wejścia do pochwy

Przyczyną braku doznań seksulanych może być również rozluźnienie tkanek krocza związane z wiekiem, przebytymi operacjami i porodami, tzw. „efekt ziejącej pochwy”. Przy tego typu dolegliwości dochodzi również do szybszego wysuszania pochwy oraz częstszych stanów zapalnych. 

Rozluźnione tkanki krocza można obecnie skorygować za pomocą specjalnych nici. Zabieg polega na założeniu w obrębie krocza kilku szwów z wykorzystaniem nici lifitngujących z haczykami ułożonymi w dwóch kierunkach. Materiał, z którego są wykonane nici, nie powoduje podrażnień i rozpuszcza się po kilkunastu miesiącach od momentu zabiegu. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, trwa kilkadziesiąt minut, a jego efekt jest niemal natychmiastowy.

Perineoplastyka

Niekiedy niezbędna jest interwencja chirurgiczna i zabieg perineoplastyki, który polega na odbudowie prawidłowego wyglądu krocza poprzez wycięcie nadmiaru skóry i śluzówki, a następnie zszycie tych miejsc tak, aby precyzyjnie odtworzyć prawidłową przestrzeń przedsionka pochwy oraz zbliżyć do siebie wargi sromowe. Perineoplastyka jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym, trwa około godziny. Tuż po zabiegu pacjentka może powrócić do domu.

Większe nawilżenie

Słabe nawilżenie pochwy spowodowane zbyt cienką błoną śluzową pochwy, czyli tzw. atrofią, może również mieć wpływ na problemy w sferze intymnej. Kobieta z tą przypadłością może odczuwać nie tylko suchość, ale i świąd. Zabiegiem, który pomoże rozwiązać ten problem, jest laseroterapia. Pod wpływem działania lasera dochodzi do frakcjonowania śluzówki pochwy, a więc kontrolowanego odparowania mikrokanalików z jej zewnętrznych warstw. Po takim zabiegu dochodzi do widocznego pogrubienia śluzówki i jej  odnowy. Jednocześnie pobudza się produkcję glikogenu, który jest odpowiedzialny za właściwe nawilżenie narządów płciowych.

Augmentacja punktu G

Utrudnione osiągnięcie orgazmu może być spowodowane zbyt małym punktem G uważanym za najwrażliwszą strefę erogenną kobiety. Punkt G znajduje się na przedniej ścianie pochwy. Jeśli zostanie wystarczająco uwypuklony, wzrasta szansa na jego kontakt z członkiem i wielokrotne, intensywne pobudzanie tej strefy. Nie wszystkie kobiety są w stanie zlokalizować punkt G, niekiedy nawet lekarze mogą mieć z tym problem. Można się jednak zdecydować na zabieg ostrzyknięcia tego obszaru preparatem kwasu hialuronowego, aby go powiększyć i ujędrnić. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, jest więc całkowicie bezbolesny i nie wymaga hospitalizacji. Trwa około 30 minut. Jego efekt można sprawdzić już po 4 godzinach. Obszar punktu G powinien być bardziej wrażliwy na doznania erotyczne przez okres około 1 roku, potem trzeba zabieg powtórzyć.

Dostęp do łechtaczki

Orgazm łechtaczkowy to jedno z najsilniejszych doznań erotycznych kobiety, stąd niektóre panie decydują się na odsłonięcie łechtaczki. Plastyka łechtaczki, czyli clitoroplastyka, polega na chirurgicznym odsłonięciu zakrytej fałdami skórnymi górnej części łechtaczki. Lekarz nacina napletek, tzn. drobny fałd skórny bezpośrednio otaczający łechtaczkę, redukuje go i kształtuje jego wygląd.

Podczas zabiegu używa się lasera CO2 lub diatermii fal radiowych oraz bardzo cienkich rozpuszczalnych nici. Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest odpoczynek i oszczędzający tryb życia. Sprawność seksualna zostaje w pełni odzyskana po ok. 4 tygodniach.

Orgasm-Shot

Twórcą zabiegu Orgasm-Shot, popularnie nazywanego O-Shot, jest dr Charles Runels z Alabamy. W okolice łechtaczki i przednią ścianę pochwy wstrzykiwany jest preparat płytkowy uzyskany z krwi pacjentki w procesie odwirowywania. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz przeprowadzi wywiad lekarski określający ogólny stan zdrowia pacjentki. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, preparat jest podawany iniekcyjnie do skóry i tkanki podskórnej z zastosowaniem techniki mezoterapii. Cała procedura trwa około 40 minut. Tuż po zabiegu pacjentka może powrócić do codziennej aktywności. Różnica w doznaniach seksualnych jest odczuwana po opływie 3 tygodni.

Podsumowanie

Ginekologia estetyczna jest nową, ale prężnie się rozwijającą dziedziną medycyny. Dlatego bardzo ważny jest właściwy wybór lekarza, do którego zwrócimy się o pomoc. Ważne jest zarówno jego doświadczenie jak i jakość sprzętu, którym wykonuje zabiegi. Kiedy kobieta jest odpowiednio zdiagnozowana i zakwalifikowana, zabiegi ginekologii estetycznej mogą być bardzo skutecznym narzędziem odmieniającym jej życie seksualne.

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.