Fale radiowe – zupełnie nowe podejście do medycyny estetycznej kobiecych miejsc intymnych

Fale radiowe – zupełnie nowe podejście do medycyny estetycznej kobiecych miejsc intymnych
Pierwsze centrum medycyny estetycznej i laseroterapii w Krakowie powstałe w 1999 r. Założony i prowadzony przez specjalistkę medycyny estetycznej Katarzynę Jasiewicz.
Utworzono: 16 lis 2017 · Zaktualizowano: 22 mar 2023

Dr Katarzyna Jasiewicz zajmuje się zastosowaniem laserów w medycynie od 1995 roku zarówno w zakresie świadczenia usługi laseroterapii, jak i szkoleń lekarzy. Od 1999 roku prowadzi Consensus med i wykonuje pełen zakres zabiegów medycyny estetycznej, laseroterapii i radiofrekwencji. Autorka projektu METAMORFOZY.COM Matki i Córki. Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych pozwala między innymi poprawić wygląd okolic intymnych, zmniejszyć problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu oraz poprawić inne aspekty funkcjonalne związane z miejscami intymnymi. Dowiedz się więcej o wskazaniach, efektach i przebiegu zabiegu.

Na czym polega działanie?

Podczas zabiegu wykorzystujemy technoogię fal radiowych. Zabieg poprawia wygląd okolic intymnych, zmniejsza problemy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu wynikającym z wiotkości mięśni dna miednicy, poprawia nawilżenie oraz zwęża wejście do pochwy i obkurcza jej ścianki. Technologia ta może być bardzo pomocne w leczeniu zaburzeń związanych z osiąganiem orgazmu, ponieważ poprawia bowiem ukrwienie i unerwienie ścianek pochwy, co sprzyja intensywniejszym odczuciom także u pacjentek z anorgazmią (brakiem orgazmu).

To małoinwazyjny zabieg, pozwalający na głęboką regenerację stref intymnych. Zabieg zapewnia ujędrnienie i uelastycznienie pochwy oraz warg sromowych, zmieniających się wraz z upływem lat. To najlepszy zabieg kobiecy dla pań w wieku okołomenopauzalnym poprawiający jakość kontaktów intymnych; zapewnia także lepszy wygląd oraz mocniejsze odczuwanie bodźców. 

Jak przebiega zabieg kobiecych miejsc intymnych z wykorzystaniem fal radiowych?

Procedura nie wymaga znieczulenia i jest porównywany przez pacjentki do masażu ciepłymi kamieniami. Cała procedura trwa około 30 minut. Podczas zabiegu na zewnętrzne narządy płciowe oraz przedsionek pochwy i jej ścianki oddziałuje się temperaturą 42-45°C. To wystarczy, by obkurczyć i napiąć istniejące włókna kolagenowe oraz stymulować fibroblasty do produkcji nowych, a także poprawić ukrwienie i regenerację włókien mięśniowych. 

Podczas zabiegu temperatura jest precyzyjnie ustawiana przed zabiegiem i regulowana w jego trakcie. Mierzą ją końcówka zabiegowa oraz kamera termowizyjna. To zapewnia komfort zabiegu dla pacjentki oraz jego maksymalną skuteczność i bezpieczeństwo.

Małoinwazyjność zabiegu przekłada się na krótszą, mniej uciążliwą rekonwalescencję, co jest jedną z większych zalet zabiegu. Już w dniu zabiegu pacjentka może powrócić do wszystkich aktywności, nie ma konieczności pozostawania w klinice ani brania zwolnienia w pracy. Współżycie można wznowić niemal od razu po zabiegu.

dr n. med. Robert Woytoń
Wrocław, Dolnośląskie
Rzeszów, Podkarpackie
Katowice, Śląskie

Główne zalety i efekty technologii fal radiowych w ginekologii plastycznej:

Oto jakie efekty możemy osiągnąć po wykonaniu zabiegu:

  • ujędrnienie i uelastycznienie waginy;
  • zwężenie wejścia do pochwy i obkurczenie jej ścianek;
  • poprawa wyglądu warg sromowych;
  • poprawa nawilżenia pochwy;
  • zwiększenie wrażliwości na bodźce;
  • zmniejszenie problemu wysiłkowego nietrzymania moczu;
  • szybszy powrót do wyglądu i funkcji sprzed ciąży.

Liczba zabiegów zależy od stanu zdrowia pacjentki, stopnia osłabienia mięśni dna miednicy, przebytych porodów i wieku. Efekty są stopniowo coraz bardziej zauważalne wraz z upływem czasu.

Jak długo czeka się na efekty?

Efekt – fachowo nazywany remodelingiem, czyli przebudową tkanek – jest często natychmiastowy i narasta do 6 tygodni. Zabieg można bezpiecznie wykonać u kobiet już 6 tygodni po porodzie i tym samym przyspieszyć powrót do wyglądu i funkcji sprzed ciąży. Procedura bardzo korzystnie wpływa na bliznę po nacięciu krocza, uelastyczniając ją. W przypadku kobiet rodzących wiele razy oraz dojrzałych pań zaleca się serię 3 zabiegów. Kolejne wzmacniają efekty poprzednich.

Przeciwwskazania

Wśród przeciwwskazań do zabiegu wymienić możemy: 

  • ciążę;
  • stany zapalne w obrębie skóry;
  • otwarte rany;
  • nowotwory;
  • wszczepione urządzenia elektryczne;
  • choroby przenoszone drogą płciową (aktywne);
  • należy skonsultować z lekarzem, jeżeli pacjentka jest krótko po innym zabiegu ginekologii plastycznej.
Dr Katarzyna Jasiewicz
Dr Katarzyna Jasiewicz
Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.