Przeganiamy pajączki na nogach

Przeganiamy pajączki na nogach
Autor: Horizon Medical Center
Warszawska klinika, której oferta obejmuje zabiegi z dziedziny chirurgii estetycznej, medycyny estetycznej i flebologii.
Utworzono: 16 maj 2014 · Zaktualizowano: 12 sty 2023

Pękające naczynka pojawiają się na obszarze całego ciała, ale to właśnie na nogach najtrudniej je ukryć. Są też najbardziej narażone na przewlekłe nadwyrężenie, co może doprowadzić do powstania żylaków. Leczenie to nie tylko kwestia estetyki, ale także zdrowia. W tym artykule wyjaśniamy, jakie są przyczyna powstawania naczynek na nogach i jak można walczyć z tym problemem.

Skąd to się bierze?

Po pierwsze to genetyka, ale żeby schorzenie się uaktywniło, trzeba sobie na to zapracować. Niewłaściwie odżywianie, brak aktywności fizycznej, długie siedzenie w jednej pozycji zwłaszcza z nogą na nodze, palenie papierosów, zaburzenia hormonalne, ciąża, praca w stojącej pozycji obciążająca nogi, uciskające skarpety czy podkolanówki oraz wysokie obcasy. Pierwszym objawem nadmiernego zmęczenia nóg prowadzącego do powstania pajączków jest wieczorny obrzęk i uczucie ciężkości. Na takie objawy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i zadbać o to, by nogi mogły wypoczywać. Pojawiające się pajączki, a więc popękane naczynka na nogach to pierwszy objaw niewydolności żył.

Laserowe przezskórne zamykanie naczyń

Aby pozbyć się nieestetycznie wyglądających cienkich czerwonych żyłek, możemy skorzystać z metody laserowej. Jest to metoda niezwykle precyzyjna, ponadto nieinwazyjna, a więc nie uszkadza skóry. „Zabieg polega na bezbolesnym zamknięciu naczyń na nogach. Metoda laserowa jest również stosowana przy likwidowaniu poszerzonych naczyń na twarzy, które najczęściej pojawiają się w okolicach skrzydełek nosa i policzkach. Metody laserowe charakteryzuje niska inwazyjność, a przez to również komfort dla pacjenta” – mówi dr Agnieszka Wolska, lekarz chirurg i flebolog z Kliniki Medycyna Urody. Lekarz naświetla punktowo zaczerwienione miejsca, barwnik krwi, czyli hemoglobina pochłania światło lasera, dochodzi do rozerwania krwinki i jej odparowania, a w konsekwencji żyła zamyka się. Metoda jest praktycznie bezbolesna, można odczuć jedynie delikatne pieczenie podczas zabiegu.

Skleroterapia

Metoda pozwala na usunięcie popękanych naczynek na nogach za pomocą leku obliterującego w postaci płynu lub pianki. Skleroterapia, podobnie jak laserowe przezskórne zamykanie naczyń jest prawie bezbolesna, ponieważ wykonywana jest za pomocą bardzo cieniutkich igieł. Skleroterapią nazywamy zabiegi polegające na wstrzyknięciu bardzo cienkimi, precyzyjnymi igłami leku podrażniającego ściany naczynka. Lek ten powoduje, iż zmieniona żyła/żylak zarasta włóknikiem i zostaje wyłączona z obiegu” – mówi dr Agnieszka Wolska z Kliniki Medycyny Urody. Ponieważ nie da się usunąć wszystkich żyłek jednocześnie, dlatego ta metoda wymaga kilku powtórzeń w tygodniowych odstępach.

Usuwanie żylaków bez operacyjnego leczenie żylaków

Niewydolność żył prowadzi do powstawania żylaków, a więc sinych, pogrubiałych, często o krętym przebiegu nieprawidłowych żył, najczęściej powstających w okolicy podudzi oraz od strony przyśrodkowej ud. „Żylaki to już kwestia nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim zdrowotna. Nieleczone mogą prowadzić do powstania zmian zapalno-zakrzepowych, zakrzepicy żył głębokich oraz owrzodzeń. Do leczenia żylaków, jako jedni z pierwszych w Polsce, stosujemy zamknięcie ich metodą ClariVein. Specjalny cewnik podrażnia wewnętrzną ścianę naczynia, prowadzi do jego zwężenia, przy jednoczesnej aplikacji leku sklerotyzacyjnego. Rotacja cewnika zapewnia równomierne rozprowadzenie leku i zamknięcie naczynia” – mówi dr Krzysztof Piórek, lekarz chirurg i flebolog z Kliniki Medycyna Urody. ClariVein to metoda bezpieczna, małoinwazyjna, pozwala na niemal natychmiastowy powrót od życia codziennego, a co najważniejsze nie pozostawia śladów. Jest jedną z najskuteczniejszych i trwałych metod usuwania żylaków.

Hajnówka, Podlaskie
Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Być może zainteresuje Cię też...