Problem nietrzymania moczu można wyleczyć!

Problem nietrzymania moczu można wyleczyć!
2 ośrodki w Mazowieckie
Elite posiada dwa ośrodki w Warszawie. Oferuje pacjentom szereg zabiegów z wykorzystaniem lasera, a także z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.
Utworzono: 30 maj 2014 · Zaktualizowano: 23 mar 2023

Nietrzymanie moczu może dotyczyć każdego i pojawić się niezależnie od wieku. Co gorsza, ujawnia się zazwyczaj w najmniej oczekiwanych sytuacjach, takich jak wysiłek, śmiech czy kaszel lub wymaga częstych wizyt w toalecie. Tym samym nie sposób uniknąć skrępowania. Kłopotliwe stają się wyjścia do pracy, spotkania z przyjaciółmi, spacery, a nawet zakupy. Pojawia się dyskomfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Celowo zaczynamy unikać kontaktów z innymi i do minimum ograniczamy wyjścia z domu. Problem jednak nie mija, a wręcz przeciwnie – jego objawy się nasilają. By móc znowu cieszyć się życiem i nie podporządkowywać swojego planu dnia wizytą w toalecie, należy możliwie jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą. Tylko w ten sposób możemy bowiem odzyskać pełną kontrolę nad własnym ciałem. W dzisiejszym wpisie specjaliści Klinki Elite podpowiedzą, jak wyleczyć nietrzymanie moczu.

Nietrzymanie moczu – specyfika problemu 

Nietrzymanie moczu to przewlekła dolegliwość, która polega na niekontrolowanym wycieku moczu z cewki moczowej. W zależności od przyczyny i objawów możemy wyróżnić 3 główne typy nietrzymania moczu – wysiłkowe, naglące oraz mieszane

Najczęściej spotykanym rodzajem jest wysiłkowe nietrzymanie moczu.  Przyczyną problemu jest osłabienie mięśni dna miednicy, które nie zaciskają prawidłowo cewki moczowej, co powoduje, że w momencie wzrostu ciśnienia śródbrzusznego dochodzi do mimowolnego wycieku moczu bez uczucia parcia. Wzrost ciśnienia może spowodować śmiech, kichnięcie, kaszel lub wysiłek fizyczny (wchodzenie po schodach, chodzenie). W przypadku zaawansowanego stopnia dolegliwości do wycieku moczu może dojść także w spoczynku podczas leżenia, stania lub siedzenia. 

Naglące nietrzymanie moczu także należy do dosyć często spotykanych problemów. Jest ono spowodowane dysfunkcją mięśniówki gładkiej pęcherza, co z kolei powoduje niestabilność lub nadmierną pobudliwość pęcherza moczowego. W tym wypadku przed bezwiednym oddaniem moczu odczuwa się nagłe, bardzo mocne parcie na pęcherz. 

Zdarza się, że objawy wysiłkowego i naglącego nietrzymanie moczu występują razem, w takim przypadku mówimy o mieszanym nietrzymaniu moczu. 

Najczęstsze przyczyny nietrzymania moczu: 

  • ciąża i poród naturalny (duża waga dziecka – powyżej 4 kg, poród trwający ponad 24 godziny);
  • niektóre operacje ginekologiczne i urologiczne;
  • nadwaga i otyłość;
  • menopauza i zmiany hormonalne;
  • schorzenia neurologiczne;
  • starzenie się;
  • częste zaparcia.
Nietrzymanie moczu
Nietrzymanie moczu może okazać się bardzo krępujące.

Laserowe leczenie nietrzymania moczu z wykorzystaniem – odzyskaj kontrolę, żyj komfortowo. 

Zabieg laserem to bezbolesna i bezinwazyjna metoda leczenia nietrzymania moczu. Polega ona na obkurczeniu i wzmocnieniu ścian pochwy, a także wzmocnieniu powięzi wewnątrzmiedniczej i cewki moczowej.  Co ważne, ciepło wiązki lasera stymuluje włókna kolagenowe, które uelastyczniają tkanki, a także pobudza produkcję glikogenu, co zwiększa poziom nawilżenia pochwy. W rezultacie nie tylko pozbywamy się problemu nietrzymania moczu, ale także poprawiamy nawilżenie i elastyczność pochwy.  

W następstwie zabiegu znacząco poprawia się komfort życia kobiet, które często zgłaszają się do naszego centrum właśnie z tym problemem – mówi Lidia Kwiatkowska z Elite Centrum Laseroterapii.

Zastosowania laserów w ginekologii plastycznej i estetycznej: 

  • leczenie nietrzymania moczu; 
  • rewitalizacja pochwy;
  • lifting krocza;
  • plastyka warg sromowych mniejszych;
  • wybielania okolic intymnych;
  • usuwanie rozstępów poporodowych;
  • korekcja blizny po nacięciu krocza lub po cesarskim cięciu. 
dr n. med. Robert Woytoń
Wrocław, Dolnośląskie
Women's Care by Anna Słomka
Brak opinii
Warszawa, Mazowieckie

Jak przebiega zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu? 

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to zabieg, który poprzedza wizyta kwalifikacyjna. Podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej szczegółowo określamy stan zdrowia pacjentki, jej historię chorobową oraz wykonujemy badania diagnostyczne, m.in. na sprawdzenie stanu czystości pochwy, bowiem wszelkie stany zapalne wykluczają możliwość poddania się zabiegowi Lidia Kwiatkowska mówi dr Michał Barwijuk, ginekolog współpracujący z Elite Centrum Laseroterapii. 

Sam zabieg nie jest skomplikowany. Zazwyczaj trwa około 20 minut. Jest bezbolesny i bezpieczny. W jego trakcie za pomocą wiązek lasera, który wykorzystuje system PSD (Pulse Shape Design) generowane są impulsy, które obkurczają pochwę i stymulują włókna kolagenowe, dzięki czemu uzyskiwana jest poprawa ułożenia cewki moczowej. Laser wprowadzany jest do pochwy za pomocą specjalnie wymodelowanej głowicy, która pozwala na oddziaływanie na najważniejsze miejsca w pochwie – jej przedsionek, przednią ścianę oraz ujście pęcherza moczowego. Ostateczny efekt zabiegu uzyskiwany jest po miesiącu od momentu jego wykonania – dodaje dr Barwijuk. 

Zabieg nie wiąże się z bólem i nie wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego ani miejscowego. Po jego wykonaniu nie jest także konieczna hospitalizacja. Dzięki temu pacjentka już bezpośrednio po zabiegu czuje się komfortowo i bez przeszkód, może wrócić do codziennej aktywności, a maksymalnie po miesiącu cieszyć się z całkowitego powrotu do zdrowia.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg laserowy? 

Technologia laserowa stosowana w ginekologii estetycznej i plastycznej zaprojektowana została z myślą o zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej, których celem usunięcia defektów i niedoskonałości oraz zwiększenie komfortu życia intymnego kobiet. Dzięki technologii laserowej mogą uniknąć zabiegu chirurgicznego lub operacji, a także znacznie skrócić czas leczenia. 

Zalety zabiegów laserowych ginekologii estetycznej:

  • bezbolesne i nieinwazyjne;
  • krótki czas trwania;
  • szybka rekonwalescencja;
  • skuteczne i przynoszą trwałe efekty; 
  • zwiększają poziom nawilżenia pochwy; 
  • poprawiają jakość życia seksualnego; 
  • znikome ryzyko wystąpienia powikłań.
Leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu z wykorzystanie lasera to bezbolesny i szybki sposób na rozwiązanie tego problemu.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego leczenia nietrzymania moczu. 

Laserowe leczenie nietrzymania moczu Touch to bezinwazyjny i bezpieczny zabieg o znikomym ryzyku powikłań. Mimo to nie jest on wskazany w przypadku:

  • chorych na nowotwory;
  • kobiet w ciąży i okresie laktacji; 
  • infekcji dróg rodnych.

Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu jest skuteczne? Czy zabieg trzeba powtarzać? 

Zabieg laserem przynosi rezultaty już po pierwszym zabiegu. Trzeba jednak podkreślić, że jest to kwestia indywidualna, uwarunkowana głównie skalą problemu, z jakim zgłasza się pacjentka. Stąd też może się zdarzyć, że po kilku tygodniach konieczne będzie powtórzenie zabiegu. 

W przypadku leczenia nietrzymania moczu zazwyczaj konieczne są 2-3 zabiegi wykonane w odstępie 2-4 tygodni. Uzyskany w ten sposób efekt jest trwały. Pacjentki, u których nietrzymanie moczu było spowodowane porodem naturalnym, mogą doświadczyć nawrotu tego problemu przy kolejnej ciąży i po porodzie, jednak w znacznie mniejszym stopniu. 

Gdzie leczyć nietrzymanie moczu? Urolog czy ginekolog? 

Pacjenci borykający się z nietrzymaniem moczu często nie wiedzą, do którego lekarza zgłosić się z tym problemem. Ponieważ jest to krępująca dolegliwość, z oczywistych przyczyn woleliby oszczędzić sobie wizyt u kilku różnych specjalistów. Klinika Elite w Warszawie zajmuje się leczeniem nietrzymania moczu w sposób kompleksowy. Pacjenci mogą skorzystać z konsultacji urologicznej lub ginekologicznej oraz z zabiegów, takich jak na przykład opisywane w tym artykule leczenie nietrzymania moczu laserem.

Ile kosztuje laserowe leczenie nietrzymania moczu? 

Laserowe leczenie nietrzymania moczu nie jest drogim zabiegiem. Jedna sesja laserowego nietrzymania moczu to koszt rozpoczynający się już od 1200 zł.  

Reklama

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.