Znamię barwnikowe wrodzone o wymiarach: dł 2,5 cm na 2 cm tuż przy skroni na linii włosów. Czy wymagany jest przeszczep skóry przy zamknięciu rany, żeby uniknąć zniekształceń na twarzy - skośne oko, podniesiony łuk brwiowy, czy w ogóle taką ranę będzie się dało zamknąć, naciągając skórę głowy? Bez wykonania przeszczepu?
Techniki stosowane w chirurgii plastycznej pozwalają zamknąć ranę bez napięcia i zniekształceń niezależnie od okolicy pod warunkiem, ze właściwie zaplanowano zabieg operacyjny. W tym wypadku przeszczep skóry jest zbędny.
Pozdrawiam serdecznie
Halina Berońska-Kulicka
specjalista chirurgii plastycznej
Dzień dobry,
Jeżeli znamię wymaga usunięcia w całości z racji podejrzenia zmiany złośliwej, konieczny będzie przeszczep skóry. Jeżeli jest to znamię barwnikowe łagodne, aby uniknąć zniekształcenia okolicy oka, jest możliwe wycięcie etapowe. W pierwszym etapie wycięcie części znamienia aby zmniejszyć jego powierzchnię, w drugim pozostałą część.
Pozdrawiam
Witam. Mam sporo barwnikowych wystających narosli podobnych do włókniaków , tyle ze w kolorze brazowym (mala podstawa i mocna odstaje od skory). Są tez włókniaki w kolorze skóry i naczyniaki (czerwone). I teraz pytana: 1. czy przy usuwaniu trzeba robic badanie histopatologiczne ? 2. jaka metoda da najkrotszy czas gojenia sie rany, i mozliwośc np. chodzenia na basen. 3. czy trzeba sie zapisywac do dermatologa czy od razu do chirurga ? 4. w sumei chcialbym usunac z 10 zmian - jaki jest orientacyjny koszt całości w klinice poza NFZ ? czy licz sie od sztuki ?
Prosze o kontakt.
ER
Witam, Chciałbym pozbyć się znamion z głowy ze względów estetycznych. Znamiona w ocenie kilku dermatologów są niegroźne i bardzo "ładne" i płaskie. Wiem że zależy to od rodzaju zmiany ale czy w ogóle istnieje możliwość usunięcia tego laserem czy inną metodą tak żeby trwale nie spalić tam włosów jak przy depilacji laserowej. Boje się że przy usunięciu chirurgicznym będą duże blizny i będzie gorzej niż jest a chcę to zrobić ze względów estetycznych, dlatego szukam innej metody. Jak byłem u dermatologów każdy mówił mi o usuwaniu chirurgicznym bo laserem się nie zajmowali i nie wiem gdzie się z tym udać. Jakim laserem robi się takie zabiegi bo nie wiem do jakiej kliniki się udać na konsultacje. Będę wdzięczny za pomoc.
Znamion barwnikowych nie usuwa się laserem, zabiera to możliwość ich zbadania histopatologicznego. Prawidłowe usunięcie chirurgiczne da w tym przypadku najlepszy efekt estetyczny - pozostanie, oczywiscie po zagojeniu, biała kreska schowana w skórze owłosionej głowy.
Pozdrawiam
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.