Chciałabym usunąć 2 brodawki z twarzy: jedna z okolic pomiędzy policzkiem i górną wargą (zdjęcie nr 1), druga na środku grzbietu nosa (zdjęcie nr 2). Jestem po konsultacji z chirurgiem onkologiem, który potwierdził, że zmiany to brodawki, które można usunąć bezpiecznie i nie ma nawet wskazań do konieczności wykonania badania histopatologicznego. Zalecał usunięcie metodą chirurgiczną lub zrobienie elektrokoagulacji. Chciałabym zapytać, która metoda byłaby najlepsza. Przekazano mi, że po elektrokoagulacji zostaje wgłębienie. Wiele czytałam też na temat usunięcia tego typu zmian przy pomocy lasera CO2, jednak zdaje się, że w tym wypadku nie sprzyja słoneczna pogoda, bo mogą pozostać ślady, a aktualnie słońca będzie coraz więcej. We wrześniu biorę ślub, dlatego zależy mi, żeby pozbyć się brodawek jak najszybciej, proces gojenia nie był długi (chodzę często na basen), a ślad po ich usunięciu nie był zbyt widoczny. Jaki będzie koszt usunięcia brodawek?- (mieszkam w W-wie). Z góry dziękuję za Państwa sugestie i pomoc.
Witam.
Bardzo dobrym sposobem w tych przypadkach jest wycięcie nożem tej zmiany a dno skoagulować. Efekt jest bardzo dobry i jest materiał do badania histopatologicznego. Choć dokonuje się postęp w leczeniu, to stare metody są często bardzo przydatne.
Pozdrawiam.
Janusz Jastrzębski
Witam
Elektrokoagulacja powinna byc zakazana do usuwanie tego typu zmian. To była doskonała metoda jakieś 30 lat temu
Po uzyciu lasera CO2 praktycznie nie pozostanie nawet ślad
Pozdrawiam
lek med Jacek Ściborowicz
Pani Moniko, złotym standardem usuwania tego typu zmian jest laser CO2. Oczywiście po usunięciu zostaje mały ślad, początkowo strupek,( ok 7 dni) potem gojąca się niewielka blizenka. Nalezy stosować przez kilka miesięcy kremy z filtrem UV oraz specjalny krem wspomagający gojenie na leczona okolicę.
Pozdrawiam
Ewa Rybicka
Proszę o pomoc dla naszego synka. Urodził się z dość dużym znamieniem barwnikowym na główce. Dzisiaj byliśmy w IMiD w Warszawie jednak nie uzyskaliśmy pomocy. Lekarz u którego byliśmy polecał ekspander jednak nie był w stanie wskazać osoby, która w Warszawie lub okolicach to wykonuje. Nie chcemy poddawać synka 5 - 6 zabiegom usunięcia znamienia. Prosimy o pomoc w znalezieniu osoby, która byłaby w stanie podjąć się usunięcia znamienia u 8 miesięcznego synka. Załączyliśmy zdjęcia jak to wyglądało na początku a jak teraz. Na jednej plamce włoski są znikome.
Znamiona barwnikowe u dzieci mają tendencje do wchłaniania się. W początkowym okresie rosną, teraz u Państwa synka znamię powinno zanikać. Ze zdjęć, które Państwo zrobili wydaje się, że tak jest też w tym przypadku. Proponuję robić synkowi zdjęcia raz w miesiącu z podobnej odległości, oraz raz w miesiącu mierzyć długość i szerokość zmiany. Do lekarza trzeba się zgłosić jeżeli znamię zacznie rosnąć lub krwawić z powierzchni. Natomiast, nie proponuję stosowania ekspandera. W tym okresie czaszka dziecka jest dość miękka, ekspander spowoduje zniekształcenie czaszki.
Pozdrawiam
Leszek Leszczyński
Poszukuję chirurga,który podejmie się usunięcia znamienia z policzka z Łodzi lub Kielc
Witam serdecznie Panią
Znamie przed usuniecie powinno być zbadane przez dermatologa dermatoskopem aby ustalic ewentulną metodę zabiegu ponieważ jest to twarz zabieg musi dać jak najbardziej estetyczne efekty.W Medical Margaret Spa w Łodzi
wykonujemy bardzo często takie zabiegi przy współpracy 2 specjalistów chirurga i dermatologa. Zapraszam dr Maciej Brocki
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.