Witam, miesiąc temu miałem wycinany pieprzyk. Niepokoi mnie gojenie rany. Miałem jeden szef. Czy to całkiem normalne, że to miejsce zabliźnia się w ten sposób? Zacząłem używać maść cepan, mam też plastry silikonowe ale nie wdrożyłem ich w leczeniu. Poniżej załączyłam zdjęcia
Witam Panią
Ma Pani tendecje do bliznowców. Proponuję jak najszybsze leczenie z zastosowaniem terapii łączonej - laser i ostrzykiwanie lekami sterydowymi
Zapraszam na konsultacje
Pozdrawiam
dr Maciej Brocki
dypl.lekarz medycyny estetycznej.
MEDICAL MARGARET SPA
Dzień dobry,
sugeruję jak najwcześniej wdrożyć terapię, aby zapobiec dalszej, nieprawidłowej przebudowie blizny. Podczas osobistej konsultacji można dobrać optymalną metodę postępowania. Osobiście polecam serię zabiegów laserem CO2. Pozdrawiam,
lek. med. Diana Kupczyńska
Ars Estetica - Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
Witam,
zapraszamy serdecznie na osobistą konsultację, aby podjąć decyzję jaki sposób postępowania będzie najlepszy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół Kliniki Bieniek we Wrocławiu
To się tworzy bliznowiec,koniecznie trzeba ostrzyknąć specjalnym lekiem.
Witam
To wygląda jakby tworzył sie bliznowiec
Należy rozpocząć leczenie. Proponuję krem na blizny i naświetlanie lampami LED
W leczeniu tego typu blizn stosuje się laser frakcyjny CO2
Pozdrawiam
Lek med Jacek Ściborowicz
Witam. Myślę nad chirurgicznym usunięciem znamienia. Jest bezpieczne, lecz barwnikowe. Problem, że znajduje się na twarzy przy policzku. Z reguły rany goją się dobrze u mnie. Nie jest duże (ok 0.4mm). Dermatolog stwierdził, że blizna jakaś będzie, ale czy mogę spodziewać się lepszego efektu estetycznego? Używanie maści, plastrów po zabiegu aby zniwelować bliznę. Teraz jest taka ciemnobrązowa "kropka". Dobry chirurg plastyczny mógłby myślę zostawić jak najmniejszą bliznę. Dodatkowo po zdjęciu szwów, efekt byłby już w miarę dobry, czy będzie gorszy czerwony ślad?
Najlepiej, aby zmianę w obrębie twarzy wyciął doświadczony chirurg plastyk. Blizna może zostać "ukryta" w naturalnych załamaniach, np. w brudzie nosowo-wargowej, co sprawi, że może być mało dostrzegalna. Po wygojeniu można stosować plastry z silikonem, i w razie potrzeby skojarzoną terapię laserem, RF z osoczem bogatopłytkowym. Zapraszamy do kontaktu.
Dermatolog zdiagnozował u mnie na przedramieniu włókniaka twardego (kulka/gródka o średnicy ok. 8mm, ok. 30-40% wystaję powyżej powierzchni skóry). Przed dokonaniem zabiegu usunięcia chirurg potwierdził postawioną diagnozę, ale spotkanie zakończyło się wyłącznie konsultacją z zaleceniem wykonania zabiegu laserowego, najlepiej laserem erbowym, z uwagi na charakter, umiejscowienie włókniaka oraz stosunkowo duże ryzyko wystąpienia bliznowca, o czym z resztą wspominał dermatolog. Kolejną wizytę odbyłem w prywatnym centrum dermatologi i chirurgii skóry dysponującym laserem CO2. Skończyło się na kolejnej konsultacji, tym razem z zaleceniem usunięcia przez zabieg chirurgiczny, uwarunkowanym umiejscowieniem większości włókniaka pod skórą i jego rozmiarem. Mój problem polega na tym, że jestem w sumie już po 3 konsultacjach, a wciąż nie wiem, która metoda w moim przypadku zagwarantuje lepszy efekt (mniejsze ryzyko wystąpienia bliznowca, krótszy czas gojenia rany).
Witam, zmiana koniecznie powinna być poddana badaniu histopatologicznemu. Proszę poszukać chirurga, blisko miejsca zamieszkania.
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.