Witam wszystkich, w zeszłym roku miałam ostrzykiwaną lewą nogę; o ile na łydce większych zmian nie ma, to na stopie pojawiły się rozszerzone naczynka (oraz niewielki żylak). Z informacji, które przekazał mi lekarz wynika, że zmian poniżej kostki nie poddaje się skleroterapii. Zakupiłam podkolanówki przeciwżylakowe o ucisku profilaktycznym: 13-17 mmHg. Czy jest to właściwej wielkości ucisk? Czy powinnam wybrać większy np. I stopień (18-21 mmHg)? Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam serdecznie!
Przez niedopatrzenie nie skomentowałem Pani pytania na temat ciśnienia uciskowego. Najczęściej stosowanym ciśnieniem w przypadkach małych do średnich zmian (Klasa 1) jest ciśnienie 20 -30 mmHg. To ciśnienie jest również używane bezpośrednio po skleroterapii. Ciśnienie 30 - 40 mmHg (Klasa II)jest w użyciu przy współistniejacym obrzęku, żylakach oraz jako profilaktyka przeciw zakrzepom żył głębokich. Natomiast ciśnienie 15 - 20 mmHg stosowane jest przy małych poczatkowych żylakach.
Co jest jednak najważniejsze to długoterminowe używanie tych podkolanówek. Najczęstsza przyczyna niepowodzeń leczenia to zaprzestanie stosowania leczenia uciskowego. Pozdrawiam!
Dziś miałam wykonaną depilację laserową. Tydzień temu miałam skleroterapię. Po depilacji pojawiły się duże przebarwienia na przebiegu zamkniętych żył. Co mogę z tym zrobić ?
Witam,
powstały przebarwienia pozapalne.
Można je usunąć peelingami, laserem. Natomiast należy pamiętać że słońce jest przeciwwskazaniem do tego typu zabiegów.
Pozdrawiam
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.