Witam, pod koniec grudnia napisalam na forum taki oto post.... "Witam, Dwa m-ce temu poddałam się wstrzyknięciu kwasu hialuronowego - revofil (korekcja bruzd nosowo-wargowych, zmarszczki marionetki). Wszystko było bardzo dobrze do wczoraj. Moja twarz opuchła wyraźnie czuję pod skorą miejsca po ostrzyknięciu. Przyjmuję wapno i zyrtec, ale opuchlizna nie mija. Niestety sa święta i do poniedziałku nie będę mogła udać się do lekarza. Zastanawia mnie dlaczego taki efekt pojawił się po 2 miesiącach od zastrzyków? Czy świadczy to o uczuleniu na kwas. Kiedyś miałam już wypełniane bruzdy innym kwasem i żadnych skutków ubocznych nie było..." ••• Dostałam w odpowiedzi wiele cennych opinii lekarskich. Za co bardzo dziekuję. Opuchlizna utrzymywala się przez 3 dni i minęła bez śladu... ••• Dzis mija 6,5 miesiąca po zabiegu... I historia się powtarza. W zeszłym tygodniu chodziłam lekko podziębiona. Wczoraj moja twarz zaczela puchnac, a miejsca są ciepłe i wyraznie opuchnięte. Lekko bolące. Podziębienie zakonczylo sie tym, zę dostalam wysokiej gorączki i zapalenia gardła. Nie dosc ze fatalnie się czuję to jeszcze znowu ta opuchlizna. Minal juz spory czas po zabiegu i myslalam ze tego kwasu dawno Juz tam nie ma. Czy komus z grona zacnych lekarzy, zdarzył sie taki przypadek? Proszę o poradę
Najprawdopodobniej opisane przez Panią objawy mają związek z infekcją gardła. Obserwowałam podobny przypadek u mojego pacjenta, który co prawda nie spuchł bezpośrednio po zabiegu, za to stan zapalny pojawił się 5 m-cy póżniej w trakcie infekcji górnych dróg oddechowych. Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza , który wykonał zabieg. Trzeba usunąć preparat i podać antybiotyki.
Pozdrawiam
Małgorzata Kossut
Włączając się do dyskusji chciałabym podkreślić, że zgadzam się z Koleżankami co do postępowania w chwili obecnej. Zapytala Pani o mozliwosci wykonywania zabiegów w przyszlosci, uważam, ze nie powinna Pani wykonywać zabiegow z użyciem wypełniaczy tkanek przynajmniej przez 2 lata. W mojej opinii w wypadku takiej reakcji na podany preparat, warto rozważać zabiegi stymulujące kolagenogenezę takie jak zabiegi laserowe lub radiofrekfencja mikroiglowa.
Pozdarwiam
Ewa Rybicka
Sądzę,że po całkowitym usunięciu poprzedniego preparatu i wyleczeniu stanu zapalnego będzie Pani ponownie narażona na kolejne zapalenie podczas infekcji NIE BARDZIEJ niż pozostali pacjenci po wypełniaczach, czyli w bardzo niewielkim stopniu. Warto odczekać po rozpuszczeniu poprzedniego preparatu nawet 6 miesięcy i spróbować ponownie wypełnić innym bezpiecznym preparatem .
Pozdrawiam
Małgorzata Kossut
Witam
Zgadzam się z moimi Koleżankami. Często stan zapalny w organizmie, np. infekcja, powoduje, że miejsca, w których podany był kwas hialuronowy puchną. Rozwiązaniem jest całkowite wyeliminowanie preparatu, czyli podanie hialuronidazy i czasem dodatkowo antybiotyku. Dr Mercik ma rację, że Revofil zawiera dodatkowo bardzo aktywne peptydy biomimetyczne i mogą one dodatkowo stymulować obrzęk. Niemniej jednak po rozpuszczeniu kwasu problem powinien ustąpić.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.