Szanowni Panstwo, chcialabym sie dowiedziec, czy tabletki na odwodnienie, pomogaja w szybszym wchalanianiu kwasu, oraz czy np kwas z okolicy oczu schodzi stopniowo, czyli po 4 miesiacach od wypelnienia jest juz go mniej degradacja nastupuje dopiero po okreslonym czasie, np zacznie sie rozkladac dopiero po 12 miesiacach? czy jesli pod jednym okiem po wypelnieniu doliny lez jest lekki obrzek, to znaczy, ze bedzie sie on powiekszal w momencie gdy kwas bedzie schodzil czy bedzie wszystko wracalo do normy tak jak przed zabiegiem, wczesniej nie mialam workow tylko fioletowa okolice doliny lez. Przepraszam za nadmiar pytan oraz z gory serdecznie Panstwu dziekuje i zalaczam pozdrowienia.
Kwas hialuronowy to stosounkowo bezpieczni i przewidywalny preparat. Oczywiście, jak nadmienił dr Lembas, jest wiele bardzo różnych czynników decydujących o czasie utrzymywania się preparatu.
Fizjologiczne właściwości kwasu hialuronowego polegają na wiązaniu wody, a następnie stopniowym uwalnianiu jej, co wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Dodatkowo fakt poprawy nawilżenia skóry, wpływa na sprawniejszą prace fibroblastów - komórek produkujących kolagen. Można więc powiedzieć, że kwas hialuronowy w pośredni sposób wpływa na zwiększenie ilości endogennego kolagenu.
Tabletki przyspieszające usuwanie wody z organizmu mogą w pewnym stopniu ograniczyć ilość wody, która teoretycznie może zostać związana przez kwas hialuronowy, nie będą miały jednak bezpośredniego wpływu na sam proces degradacji kwasu. Tu o wiele ważniejsze będą czynniki takie jak wysoka temperatura (np sauna, ciepłe kompresy w miejscu podania preparatu) czy promieniowanie ultrafioletowe (opalanie). Wpływają one bowiem na przyspieszenie procesu degradacji kwasu hialuronowego.
Bardzo istotną rolę w naturalnym procesie rozkładu kwasu hialuronowego odgrywa hialuronidaza - enzym, który występuje naturalnie w organizmie i jest odpowiedzialny za rozkład endogennego i syntetycznego kwasu hialuronowego. ten sam enzym - tylko syntetyczny - wykorzystujemy podają go w depozyt kwasu w celu jego rozpuszczenia.
Jeśli problem nadmiaru preparatu nadal się utrzymuje i nie pomogą opisane przeze mnie proste metody przyspie
Witam
czas wchłaniania się kwasu hialuronowego zależy od bardzo wielu zmiennych:
1. rodzaju preparatu
2. miejsca podania
3. sposobu podania
4. indywidualnych cech Pacjenta genetycznie i środowiskowo uwarunkowanych (na genetykę nie mamy wpływu na zachowania tak: palenie papierosów, ekspozycja na słońce)
Czasami kwas hialuronowym wchłania się niezmiernie szybko, czasami przebywa w jakimś miejscu latami pomimo, że z założenia powinien zniknąć z miejsca podania po 6-12 miesiącach.
Kwas hialuronowy o długim okresie wchłaniania podany w okolice powiek dolnych w zależności od powyższych zmiennych może powodować nawet wieloletnie problemy.
Kwas hialuronowy poza tym, że z założenia sam z siebie znika z miejsca podania ma jeszcze jedną dobrą cechę - można go w mgnieniu oka "rozpuścić" hialuronidazą.
Czasami jednak jednym rozsądnym postępowaniem może być zabieg chirurgiczny zmieniający anatomię okolicy powiek dolnych - też nie ma pewnych dowodów na to, że będzie to skuteczna metoda postępowania.
Moim zdaniem osobista konsultacja nie zastąpi konsultacji internetowej
W pierwszej kolejności proszę się zgłosić do lekarza wykonującego zabieg
Ewentualnie ten lekarz niech pomoże w trafieniu do specjalisty zajmującego się "działaniami ubocznymi" kwasu haluronowego
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.