Witam.operacje powiększenia miałam 20 maja 2014 r implant okrągły teksturowany pojemność 450 ml polytech .wszystko było Ok przez 3 lata.w kwietniu po obciążeniu fizycznym dostałam zapalenie lewej piersi w obrazie usg płynu wokół implantu.wykeczona antybiotykiem .po kilku miesiąca w sierpniu problem tem sam z prawa piersią i tez przeleczona antybiotykiem i niestety mamy grudzień i znowu po obciążeniu fizycznym chodzi o ćwiczenia znów zapalenie piersi obecnie leczę sie antybiotykiem .moj lekarz po konsultacji stwierdzi ze mój organizm nie toleruje implantów i najlepiej je usunąć ewentualnie wyleczyć zapalenie i spróbować z innymi implantami i tu wymienił implant piankowy .i tu moje pyt czy jest ktoś na forum kto miał podobny przypadek jak ja .jestem załamana .psychicznie przygotowywuje sie do usunięcia implantów i ewentualnie zastąpienia tłuszczem .w maju mam wesele i sukienke wybrana juz typowo pod piersi .i tu kolejne pytanie czy moge poczekać z ewentualnym usunięciem do czerwca czy moze to bardzo zaważyć na moim zdrowiu .i czy pianka w takim przypadku jak mój mogłaby sie przyjsc.pozdrawiam
Dzień dobry.
Implanty piankowe to pewnie implanty silikonowe z powłoką poliuretanową. Natomast zjawiska, które Pani opisuje, są niepokojące i wymagają, moim zdaniem, bezwzględnie zabiegu operacyjnego - usunięcie obecnych implantów piersiowych razem z całymi torebkami włóknistymi powlekającymi je. Torebki muszą zostać oddane do badania histologicznego.
Pozdrawiam i trzymam kciuki.
Dr Bartłomiej Zoń, Specjalista Chirurgii Plastycznej, Specjalista Chirurgii Ogólnej
Witam,
Zdecydowanie zalecamy wykonanie badania USG piersi oraz jak najszybsze przedstawienie wyników lekarzowi prowadzącemu. Jednakże, biorąc pod uwagę zjawisko jakie Pani opisuje radzilibyśmy jak najszybciej usunąć implanty.
Pozdrawiamy
Witam, nawracające stany zapalne wokół implantów teksturowanych (implanty poliuretanowe są teksturowane - jest to mocna, agresywna tekstura, która ma swoje zalety, ale może mieć też wady) to znane powikłanie. W przypadku, gdy powodem stanu zapalnego jest przeciążenie po dużych wysiłkach fizycznych to ograniczenie wysiłków fizycznych zwykle powoduje samoistne ustąpienie płynu i stanu zapalnego - leczenie polega tylko na unieruchomieniu piersi w staniku sportowym, odciążenie kończyn górnych oraz leki przeciwzapalne. W takich przypadkach warto wykonać badanie usg piersi, a nawet rezonans magnetyczny piersi w celu oceny stanu piersi, stanu implantów i ilości płynu. Badanie usg może być też pomocne w monitorowaniu skuteczności leczenia. Gdy płynu jest sporo i nie ustępuje w wyniku leczenia to trzeba rozważyć diagnostykę samego płynu - nakłucie zbiornika płynu i zbadanie go bakteriologicznie (posiewy), cytologicznie (jakie komórki się w nim znajdują), a nawet immunohistochemicznie w poszukiwaniu zmiany o charakterze nowotworowym; Ryzyko tego ostatniego powikłania jest znikome ale mimo wszystko nie wolno go ignorować. Skuteczność leczenia zachowawczego, wyniki badań usg, NMR i badanie płynu są podstawą do dalszych decyzji.
Dzień dobry,
Proponuje wykonać rezonans magnetyczny piersi i z badaniem udac się do chirurga plastyka, który zdecyduje o możliwie najlepszym rozwiązaniu.
Pozdrawiam
Klinika Chęciński
Szanowna Pani
Powinna Pani wykonać badanie USG i ewentualnie MR piersi.
Wynik tego badania powinna Pani przedstawić swojemu chirurgowi.
Jeżeli będzie zbiornik płynu w okolicy implantu powinien zostać pobrany pod kontrolą USG i wysłany do badania cytologicznego w kierunku CD30.
Pozdrawiam serdecznie
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.