Szanowni Państwo
Mam problem z rumieniem na twarzy, który nasila się w zależności od czynników atmosferycznych, sytuacji stresowych, przegrzania etc.
Jestem po 2 zabiegach metodą Ipl Neostar http://perfectbody.net.pl/laseroterapia
Pani kosmetolog która wykonywała zabieg mówiła iż częstotliwość zabiegów dająca efekt to co 5 dni, wydało mi się to dziwne gdyż wszędzie w dostępnym materiałach napisane są odstępy 3, 4 tyg. Na tą chwilę zaprzestałem zabiegów w tym gabinecie gdyż uważam że co 5 dni to zbyt szybko. Proszę o opinię w tym temacie. W jaki sposób i przy pomocy jakiej metody można uzyskać zadawalające efekty, czy rumień nie podlega leczeniu farmakologicznemu.
Witam Panią,
Zapraszam do Kliniki Esteticmed w Częstochowie wykonujemy zabiegi redukcji rumienia wykorzystując medycznej klasy IPL. Proszę pamiętać, iż do leczenia rumienia powinno wykorzystywać się lasery o płytszej penetracji niż w przypadku teleangiektazji.
Podczas zabiegu IPL -em światło jest dostarczane na dużą powierzchnię skóry w przeciwieństwie do lasera Nd: Yag gdzie energia koncentrowana jest w punkcie.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Wojtyla
ESTETICMED
Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii
dr Ilona Wnuk-Bieńkowska & dr n. med. Marcin Bieńkowski
Witam
Rumień naczyniowy – z uwagi na charakter zmian wymaga innego leczenia niż w przypadku popękanych naczynek.
Laser Fotona Nd:Yag jest to najgłębiej penetrujący promień lasera dostępny na światowych rynkach, Jednocześnie, dzięki homogenicznej penetracji, ma on bardzo szerokie zastosowania oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia tkanek. Laser dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest najszybszym laserem na rynku. Laser jest urządzeniem generującym intensywny promień światła, który umożliwia ingerencję w żywą tkankę. Kieruje wiązką światła o precyzyjnie określonych parametrach. Pozwala to na dokonanie zmian w obrębie tkanki. Światło lasera dociera w głąb naczynia, gdzie jest absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamieniane na energie cieplną .Zabiegi laserowe,preparaty farmakologiczne pielegnacja skory naczynkowej dają dobre efekty. wiecej na srtonie esteticenter
Pozdrawiam,
Witam Panie Marcinie,
zakładając, że dobrze Pan zrozumiał Panią Kosmetolog - to ma Pan rację, że zabiegi należy wykonywać w odstępach około miesięcznych.
W leczeniu rumienia potrzebne nam jest skojarzenie kilku terapii - również ze zwróceniem bacznej uwagi na ogólny stan zdrowia, sposób odżywiania, etc.
Są także preparaty farmakologiczne, które stosuje się w leczeniu ogólnoustrojowym.
Nie należy także zapominać o współczesnych kosmeceutykach - odpowiednio dobrane potrafią dużo dobrego.
Z poważaniem
Pani kosmetolog jak słusznie Pan zauważył naopowiadała Panu bzdur
Rumień - Erythema jest bardzo trudno leczącym się schorzeniem i z reguły wymaga co najmniej 3 lub więcej zabiegów wysokiej klasy IPLem wykonywanych przez doświadczonego lekarza w odstępach minimum 4 tygodniowych
Pozdrawiam
Jacek Ściborowicz
Witam , za 4 dni mam pierwszy zabieg IPL na naczynka . W związku z tym mam 2 pytania , dodam jeszcze tylko ze mam raczej trochę ciemniejszą karnację ( poparzeniom nie ulegam natomiast słońce nasila rumień ) , brązowe oczy .
I poniżej pytania :
Z góry dziękuję za odpowiedz
Odnośnie kropli żołądkowych to nie są one wymieniane jako przeciwwskazanie do wykonania zabiegu zamykania naczynek. Betakaroten powoduje, że cera jest ciemniejsza - to czynnik negatywny dla wszystkich zabiegów opartych na świetle - im ciemniejsza karnacja tym większe ryzyko poparzenia. Jednak po tygodniu odstawienia, nie powinno być problemu. Po zabiegu nie ma żadnych przeciskazań dla soku.
W zakresie metod zamykania naczynek warto zwrócić uwagę na technologię - łączy ona IPL lub laser z prądem bipolarnym. To działa w ten sposób, że światło selektywnie podgrzewa naczynka a następnie impuls prądu powoduje koagulacje hemoglobiny - zamyka pęknięte naczynko. Zaletą jest ograniczenie o 40% energii światła - dzięki temu jest mniejsze ryzyko poparzenia (zwłaszcza przy ciemniejszej cerze) przy lepszej skuteczności. jest też mniej bolesny bo mniej nagrzewa powierzchnię skóry, w której znajduje się bardzo dużo receptorów bólowych.
serdecznie pozdrawiam
Ostanio zamykałam punktowo jedno pojedyńcze zaczynko. Skóra wygoiła się bardzo szybko. Po 23 powtórzyłam ten sam zabieg. Czy 23 dni to nie było za krótko? Dopiero teraz czytam, że odstęp powinien wynosić 30 dni. Czy mogą wystąpić jakieś powikłania wobec tego?
Dzień dobry,
jeśli skóra poddana laseroterapii była wygojona, nie ma powodu do niepokoju, zazwyczaj odstęp 3 tygodni między poszczególnymi zabiegami jest wystarczający. Z pozdrowieniami,
dr n. med. Diana Kupczyńska
specjalista chirurgii ogólnej
lekarz medycyny estetyczne, flebolog
Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.