Witam Mam na ciele kilka małych blizn, część z nich zaczęłam usuwać laserowo. Przy jednej (największa ilość zabiegów) efekt jest już niezły, wszystkie blizny są dość świeże więc naturalnie zaczerwienione jednak laser nieźle sobie radzi i z tym. Niestety, zmiana warunków zewnętrznych(jak np. temperatura) a przede wszystkim alkohol (już jedna mała lampka wina) powodują że blizny stają się bardzo czerwone.Domyślam się, że wynika to z uwarunkowań wewnętrznych i unaczynienia skóry, ale zastanawiam się czy jest jakiś sposób by pozbyć się tego? Dodam, że mam co najmniej dwie inne blizny w kolorze podobnym do skóry(obie kilkuletnie, ale nie wszystkie moje stare blizny zachowują się tak dobrze) i nie reagują one w ogóle na alkohol, i przez to tym bardziej nie wiem co o tym sądzić. Słyszałam o enzymie ALDH2 , który odpowiada za przemianę alkoholu w wątrobie, ponoć jego niedobór wywołuje takie zaczerwienienie. Nie wiem jednak, czy ma to jakiś realny związek z problemem. Teoretycznie to laser powinien sobie z tym radzić, ale ten który stosuję działa już i tak głęboko więc nie wiem czy do końca tu jest rozwiązanie. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Szanowna Pani,
lepiej nie spożywać alkoholu niż wstydzić się czerwieniejących blizn.
Polecam krem którego stale używamy w naszej placówce w trakcie i po laseroterapii, gdyż nie tylko doskonale nawilża skórę, chroni przed promieniami UV, ale także świetnie kamufluje rumień polaserowy.
Radzę wypróbować.
Pozdrawiam
Maciej Kuczyński
specjalista chirurgii plastycznej
Szanowna Pani,
laseroterapia blizn powoduje ich przejściowe uaktywnienie przypominające okres, w którym jeszcze się kształtowały po urazie.
Kilka miesięcy po zakończeniu leczenia laserowego sytuacja powinna się unormować.
Proponuję chwilowo wstrzymać się od picia alkoholu.
Pozdrawiam
Maciej Kuczyński
specjalista chirurgii plastycznej
Witam. Moim problemem są ślady po zaskórnikach, które gromadzą się głównie na czole. Od wielu lat walczę z trądzikiem stosując różne maści typu : epiduo, duac. Stosowałem także antybiotyki np. unidox. Obecnie jestem w trakcie leczenia Izotekiem.
Od kilku miesięcy obserwuję znacznie częstsze pojawianie się zaskórników, co za tym idzie pojawiają się też nowe ślady. Mam nadzieję, że leczenie Izotekiem skutecznie zwalczy przyczynę zaskórników. Pozostają jednak ślady po nich. Chciałbym prosić o fachową poradę specjalistę, który pomoże stwierdzić czy można się ich pozbyć w jakis sposób? Jakie są szanse na zmniejszenie ich widoczności? Muszę dodać, że w mojej rodzinie pojawia się tendencja do powstawania bliznowców.
Załączam zdjęcia i proszę o fachową opinie.
Witam Panią serdecznie,
po okresie 6 miesięcy od zakończenia kuracji będzie można u Pani wykonać serię doskonałych zabiegów w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym.
Pozwoli ono odnowić skórę, wzmocnić ją a także zwężyć ubytki po leczeniu stanów zapalnych.
Proszę uzbroić się w cierpliwość bo leczenie przynosi rezultaty dopiero po kilku miesiącach - ale jest warte wysiłku.
Z poważaniem
Witam, przeszedłem zabieg ortopedyczny pół roku temu i pozostała mi taka oto blizna. Bardzo mi przeszkadza i chciałbym się jej pozbyć. Słyszałem już kilka porad np. żeby wyciąć bliznę i zszycie przez chirurga plastyka będzie o wiele lepsze , laseroterapia, ale jest tyle laserów na rynku ,że nie wiem , na który miałbym się zdecydować oraz leczenie kremami/żelami. Do tej pory używałem kelo cote, nadal używam ,ale efekty marne po tych 6 miesiącach. A gdyby połączyć wszystkie wspomniane metody? proszę o rady i przybliżony koszt
Dzień dobry,
Bardzo dobre efekty terapeutyczne dają zabiegi laserem frakcyjnym eCO2, które warto połączyć z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym.
Oczywiście proszę też pamiętać, że redukcja blizn to proces i trzeba uzbroić się w cierpliwość oraz być systematycznym.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.
Pozdrawiam
Abigail Laskowska
Kosmetolog
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.