Czy jest możliwa niechirurgiczna korekta nosa nićmi Aptos przy ustabilizowanej chorobie Hashimoto? Czy choroba autoimmunologiczna jest przeciwwskazaniem bezwzględnym?
Niechirurgiczna korekta nosa nićmi przy ustabilizowanej chorobie Hashimoto nie jest przeciwwskazaniem do tego zabiegu.
Pozdrawiam,
Dr Katarzyna Mudel
Witam. Ustabilizowana Choroba Haschimoto w okresie remisji z prawidlowymi wynikami tarczycowymi i prawidlowym CRP - nie jest przeciwskazaniem do korekty nosa nićmi .
Witam, Jak zrozumiałam tylko niewielkie wady nosa mogą być skorygowane wypełnieniem ... dołączam zdjęcia mojego nosa ?Bardzo Proszę o opinie czy tylko rinoplastyka mnie ratuje czy udało by sie to naprawić np kwasem hialuronowym. Przybliżony koszt byłby również przydatny. Z góry dziękuje. Aneta
Dzień dobry,
aby zakwalifikować Panią do zabiegu, niezbędna jest osobista konsultacja. Cenniki są dostępne na stronach internetowych większości Klinik.Z pozdrowieniami,
lek. Diana Kupczyńska
lekarz medycyny estetyczne, flebolog
Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica
Witam. Mam pytanie dot. korekty nosa kwasem hialuronowym. Posiadam bardzo brzydki nos, ktory jest moim kompleksem od dziecinstwa. Za 3 miesiace wychodze za maz i chcialbym dokonac korekty nosa ( wypelnienie garba) bezoperacyjnie. Wiem ,ze efekt nie jest na stale oraz ,iz jest to zabieg kosztowny. Te 2 rzeczy nie graja jednak roli, gdyz jestem gotowa finansowac taki zabieg przez lata.
Od 3 lat choruje na niedoczynnosc tarczycy, ktora przechodzila tez w nadczynnosc. Obecnie biore 100mg tyroksyny. Dawka zostaje mi zmieniana dosyc czesto. Rok temu mialam zabieg laserowy na twarzy.
Moje pytanie brzmi: czy problemy z tarczyca, jesli ja lecze sa przeciwskazaniem do uzycia kwasu hialuronowego? Czy istenieje mozliwosc powaznych powiklan nawet zagrazajcych zyciu?
bardzo dziekuje za odpowiedz
Dzień dobry,
wykluczyć przeciwwskazania można podczas osobistej konsultacji, po zebraniu wywiadu oraz zbadaniu Pani - szczególnie realnej ocenie możliwości wykonanie bezoperacyjnej, satysfakcjonującej estetycznie korekty. Zabiegi z użyciem usieciowanego kwasu hialuronowego mogą być niebezpieczne - najpoważniejszym powikłaniem jest podanie kwasu w tętnicę końcową, co skutkuje zagrażającą martwicą tkanek ( skóry, błony śluzowej). Ekstremalnym, również naczyniowym powikłaniem, jest ślepota (wynikająca z przemieszczenia fragmentu preparatu do tętnicy ocznej). Zdarzają się powikłania infekcyjne, alergiczne, a także niesatysfakcjonujący efekt estetyczny. Na szczęście kwas można rozpuścić. Celem wykonania zabiegu sugeruję rozważny wybór doświadczonego lekarza. Na pewno zabieg powinien być wykonany minimum miesiąc przez ślubem.
Z pozdrowieniami,
dr n. med. Diana Kupczyńska
specjalista chirurgii ogólnej
lekarz medycyny estetyczne, flebolog
Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Ars Estetica
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.