Jakie metody wybrać do poprawy wyglądu okolic oczy w takim przypadku?

obywatelkaplanetyzie
obywatelkaplanetyzie
14 gru 2015 · Ostatnia odpowiedź: 16 gru 2015

Witam szanowne grono. Potrzebuję podpowiedzi jakie zabiegi w moim przypadku warto rozważyć. Chciałabym zmniejszyć worki pod oczami (przepuklina tłuszczowa) i zmniejszyć opadanie skóry na górne powieki. Załączam kilka zdjęc, bo w zależności od kąta patrzenia bardziej lub mniej widać problem.

Wątek nr 1 czyli worki: -nie chciałabym zabiegu polegającego na rozcięciu skóry i laserowym usunięciu części tkanki tłuszczowej. Wydaje mi się to zbyt drastyczne, boję się ryzyka uszkodzenia funkcjonalności narządu wzroku.

Moim pierwszym pomysłem było wstrzyknięcie wypełniacza pod oczy. Byłam na wizycie u lekarza, bo chciałam aby podał mi kwas hialuronowy w dolinę łez (tam gdzie jest wgłębienie) aby wyrównać powierzchnię, jednak odradził mi to mówiąc, że powstanie u mnie wałeczek wypukły w miejscu podania kwasu.

I teraz pytanie czy faktycznie tak musi być w moim przypadku? Może ktoś z Państwa miał pacjentkę z podobną budową okolicy worka pod okiem i dało radę tak rozprowadzić kwas, że dało się ładnie wygładzić powierzchnię? to by była super opcja.

Myślałam, że fajnym rozwiązaniem byłaby lipoliza iniekcyjna przy użyciu preparatu wstrzykiwanego miejscowo, ale niedawno na tym forum widziałam Państwa wpisy, że nie jest to zabieg który stosuje się pod oczy. Czy nie ma tu wyjątków? Na pewno nie da się tego zastosować?

Czy zamiast lipolizy iniekcyjnej można pod oczy zastosować lipolizę innego typu? Ultradźwiękową czy innego rodzaju fale, które zmniejszą depozyt tłuszczu w tym miejscu? Bo myślałam że najpierw w jakimś stopniu zmniejszyłabym ilość tkanki tłuszczowej pod oczami lipolizą, a następnie poddała się zabiegowi lasera frakcyjnego pod oczy, który napina skórę. Co Państwo sądzą o takim planie? Czy ma szanse powodzenia?

Wątek nr 2 czyli fałd skóry który opada na górną powiekę. Podobnie jak pisałam wyżej - skalpel w okolicy oka to dla mnie zbyt duże ryzyko. Nie chce wycinać fragmentu skóry. Wolę mniej spektakularny efekt, ale bezpieczniejszymi metodami. Miałam podany botoks na okolice czoła, ale w moim przypadku nie nastąpiło uniesienie brwi po tym zabiegu. Zatem pomyślałam o niciach liftingujących.

Pani dr Małgorzata Kossut napisała: "Lifting brwi nićmi powinien być poprzedzony podaniem toksyny botulinowej na czoło,żeby rozlużnić mięsień czołowy. Jeśli się ten etap pominie, kurczący się mięsień będzie poruszał nićmi, które mogą drażnić okoliczne tkanki. Powstanie stan zapalny i sporo kłopotów :)"

A u mnie historia wygląda tak że botoks kiepsko działa. Mięsień nadal jest w bardzo dużym stopniu ruchomy, zmarszczki na czole nadal widoczne co tylko potwierdza że się napina, zatem uniesienie brwi nićmi też odpada.

W związku z tym czy warto w moim przypadku podać kwas hialuronowy w okolice brwi odrobinę unosząc zewnętrzne kąciki? Czy stosuje się laser frakcyjny również na górną powiekę? Gdyby zwiekszyło się napięcie skóry pod brwią to siłą rzeczy aż tak by nie była sflaczała ;)

I jeśli to jest dobry pomysł to jaką kolejnośc zastosować? najpierw laser a potem kwas czy odwrotnie?

Wiem że to dośc rozbudowane pytanie ale wierzę że naprawdę da się coś zrobić w moim przypadku beż użycia drastycznych metod. Może mają Państwo jeszcze jakieś inne propozycje o których nie wiem. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę.

Reklama

odpowiedzi (3)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze

Dzieñ Dobry
Uwzględniając wszystkie aspekty problemu które Pani przedstawiła propozycja redukcji tych zmian dla Pani jest taka: Seria zabiegów resurfacingu powiek i okolicy podoczodołowej laserem frakcyjnym Co2 i /lub termolifting koniecznym jest z reguły trzy zabiegi ale już po pierwszym pacjentki widzą znaczną poprawę.
Na mojej stronie internetowej oraz tutaj na tym portalu znajdzie Pani zdjęcia pacjentek z podobnym problemem u których z powodzeniem stosujac ww metody uzyskałem satysfakcjonujący efekt terapeutyczny
Pozdrawiam
Lek med Jacek Ściborowicz

Dzień dobry,

Oczywiście, można tu stosować kilka metod tzn przeszczep tkanki tłuszczowej w powieki i ewentualnie dostrzyknięcie tłuszczu lub wypełniacza w "dolinę łez", albo samo wstrzyknięcie .
Może być także przeprowadzony zabieg plastyki powiek górnych.
Zapraszam na konsultację.

Pozdrawiam
Gabinet Chirurgii Plastycznej
dr Jerzy Chęciński

Dzień dobry,

W Pani przypadku najlepiej wypełnić " dolinę łez " przeszczepem tłuszczu.

Pozdrawiam i zaprasza

Gabinet Chirurgii Plastycznej
dr Jerzy Chęciński

Powiązane pytania

Dolina łez - skuteczne metody korekcji

Oliwia584282
Oliwia584282
11 lut 2018 · Ostatnia odpowiedź: 26 maj 2020

Dzień dobry, była już chyba dyskusja na ten temat, ale bez jakiś konstruktywnych wniosków, więc chciałabym wznowić temat...może już się pojawiły jakieś nowe doświadczenia w tej kwestii...mianowicie jak można się uporać z takim typem doliny łez jaką ma (miała) jedna z popularnych dziennikarek..też taką mam i nie mogę znaleźć rozwiązania na pozbycie się tego defektu :( odradzono mi wypełnienia kwasem, ponieważ podany za głęboko niewiele da, a zbyt płytko może wyglądać nienaturalnie i powstawać brzydko wyglądające grudki...u mnie ta okolica ma tendencje do obrzęków....obecnie próbuję laser frakcyjny (nieablacyjny) ale raczej większej poprawy na razie nie ma...może z czasem proszę o sugestie zabiegów

odpowiedzi (2)

Odpowiedzi na wszystkie pytania udzielili prawdziwi lekarze

Będę powtarzała się, że konieczna jest bezpośrednia konsultacja. Czasami wystarczy poprawić „opadający” policzek, być może lifting hybrydowy i problem doliny łez może się zmniejszyć. Zawsze jest jakieś wyjście. Czasem potrzebna jest cierpliwość.
Katarzyna Mudel

Reklama

Znajdź więcej pytań

Podobne pytania

Radiofrekwencja mikroigłowa
1 odpowiedź, ostatnia odpowiedź w dniu 26 mar 2024
Nici liftingujące
2 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 27 lut 2024
Lifting twarzy
1 odpowiedź, ostatnia odpowiedź w dniu 3 kwi 2024
Liposukcja
3 odpowiedzi, ostatnia odpowiedź w dniu 16 mar 2019

Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.

Udziel porady