Szukałam informacji odn. tego sposobu usunięcia "worków" pod oczami, ale nie znalazłam nic konkretnego. Chciałabym się dowiedzieć na czym ten zabieg polega? jak duże jest cięcie? czy też jest ryzyko zbliznowacenia? ryzyko uszkodzenia oka? Czy jest w Warszawie lekarz , który specjalizuję sie w tej metodzie? Czy jest ktoś z forumowiczów, kto taki zabieg wykonywał?
Dziękujemy za zdjęcie
na podstawie zdjęcia mogę wstępnie napisać, że kwalifikuje się Pani do plastyki powiek dolnych
moim zdaniem metoda z cięcia wzdłuż brzegu rzęsowego pozwoli na wykonanie większej ilości czynności chirurgicznych niż metoda przez-spojówkowa
osobista konsultacja jest warunkiem niezbędnym do ostatecznej kwalifikacji
zapraszam
Witam,
Najlepszym rozwiązaniem jest udac się do chirurga- plastyka i po zbadaniu przedstawi najlepsze metody leczenia.
Pozdrawiam
Gabinet Chirurgii Plastycznej
dr Jerzy Chęciński
Witam,
dziękuję za pytanie
rutynowy zabieg plastyki powiek górnych daje pewne dodatkowe możliwości:
1. jedną z nich jest przecięcie mięśnia marszczącego brwi - mięsień, który odpowiada za powstawanie tzw. "lwiej zmarszczki"
2. można też przeciąć mięsień obniżający brwi - powoduje to uniesienie przyśrodkowej części brwi
3. inną możliwością jest usunięcie przepuklinki tłuszczowej bocznej na powiece dolnej z delikatnym napięciem bocznego kata oka
4. jeszcze inną jest uniesienie brwi w odcinku środkowo- bocznym
5. można też wykonać zabiegi na mięśniu dźwigaczu powieki (skrócenie, sfałdowanie) w celu korekty prawdziwego opadania
są to tylko dodatkowe możliwości, które są wynikiem uzyskanego dostępu chirurgicznego w czasie typowej plastyki powiek górnych (nie trzeba wykonywać dodatkowych cięć) - nie są to typowe i zawsze wykonywane elementy zabiegu "plastyka powiek górnych"
każda dodatkowa czynność chirurgiczna wiąże się z dodatkowym urazem, dłuższym okresem rekonwalescencji i dodatkowym ryzykiem - w przypadku przecinania mięśnia dźwigacza można uszkodzić nerw nadbloczkowy - po operacji mogą być trwałe zaburzenia czucia w okolicy czoła aż do czubka głowy i nosa
zawsze należy rozważyć wszystkie za i przeciw
odnośnie zmarszczki lwiej złotym standardem obecnie jest toksyna botulinowa, ewentualnie wspomagana kwasem hialuronowym
odnośnie kosztów to zwykle wynikają one z czasu wymaganego do wykonania zabiegu na bloku operacyjnym - każda h pracy bloku (lokal, personel) jest w
Szanowna Pani,
to nie jest tak, ze jedna metoda jest "tradycyjna", a druga, w przeciwieństwie do niej "nowoczesna"; funkcjonują one równolegle i do każdej z nich są nieco inne wskazania, czyli aktualna sytuacja anatomiczna pacjenta.
W przypadku, gdy skóra jest dosyć gładka, napięta, a jedynie uwypuklają się depozyty tłuszczowe oczodołu tworząc charakterystyczne "worki" lepsza będzie metoda przezspojówkowa, gdy występuje pewna wiotkość skóry - warto dodac do zabiegu laser frakcyjny, natomiast gdy występuje wiotkość skóry na powiece(nie samej powieki) można dodatkowo wyciąć fragment skóry lub przeprowadzić przezskórną operację.
Możliwa jest duża ilość wariantów pośrednich, a ich zastosowanie zależy od osobistego badania pacjenta i wiedzy i doświadczenia chirurga.
Pozdrawiam
Maciej Kuczyński
specjalista chirurgii plastycznej
Witam
Pojęcie "worki pod oczami" jest mało precyzyjne.
Korekta zniekształceń w okolicy powiek dolnych to jeden z nurtów pracy chirurgów plastyków.
"Worki pod oczami" mogą być wynikiem tylko obrzęku - tu chirurgia plastyczna zwykle jest bezradna.
Obrzęk może być wynikiem wielu chorób ogólnoustrojowych - wymaga to diagnostyki u lekarza chorób wewnętrznych i ewentualnie leczenia choroby podstawowej.
Obrzęk może nie mieć wyraźnej przyczyny i mówimy wtedy o idiopatycznym obrzęku - o nieznanej przyczynie - to najtrudniejsze przypadki, bo w medycynie leczy się przyczynę, a nie objawy.
"Worki pod oczami" mogą być wynikiem zmian anatomicznych - tu chirurgia plastyczna może wpłynąć korzystnie na anatomię.
Zmiany anatomiczne mogą być wynikiem starzenia się, ale też mogą wynikać z niekorzystnej anatomii uwarunkowanej genetycznie - to problem u młodych osób.
Plastyka powiek dolnych to jeden z głównych nurtów chirurga plastyka, ale nie jest to jednorodny zabieg - taki sam u każdego kolejnego Pacjenta.
Należy odnieść się w czasie operacji do: skóry i mięśnia powieki, do przepuklin tłuszczowych, do położenia i napięcia bocznego kąta oka, do granicy powieka/ policzek, do samego policzka, czasami też do wyglądu gładyszki, skroni i nosa - dopiero takie kompleksowe podejście i indywidualizacja zabiegu pozwala na uzyskiwanie przewidywalnych wyników operacji.
Różnicowanie plastyki powiek dolnych na zabieg przez-spojówkowy i te z dostępu wzdłuż brzegu rzęsowego powieki to zbyt mało - na t
Serdecznie zapraszam do Warszawy lub Krakowa.
Pozdrawiam HBK
Szew nie drażni, bo jest założony śródspojowkowo, usuwa go się po 3-4 dniach.
Pozdrawiam HBK
Szanowna Pani,
Metoda przezspojówkowa jest tylko jednym ze sposobów operacji powieki dolnej i kazdy dobrze wyszkolony chirurg plastyczny powinien byc z nią zaznajomiony
Stosowana jest raczej u osób młodych, u których nie ma nadmiarów ani wiotkości skóry.
Różnica pomiędzy przeskórną a przezspojówkową metodą polega na lokalizacji cięcia, które w przypadku tej drugiej zlokalizowane jest na spojówce oka.
W technice przezskórnej wycina się nadmiar skóry, a blizna połozona jest kilka milimetrów pod linią rzęs i przechodzi w zmarszczkę - jedną z linii tak zwanej "kurzej łapki".
W obu przypadkach tłuszczu nie powinno sie wycinać tylko przemieszczać na policzek i w kierunku nosa.
Zabieg można uzupełnić o zastosowanie lasera frakcyjnego w celu poprawy jakości skóry.
Pozdrawiam
Maciej Kuczyński
specjalista chirurgii plastycznej
Najważniejszą zaletą tej metody jest to, że pozwala oszczędzić mięsień okrężny oka, którego się nie przecina. W przyszłości ma to wpływ na odpowiednie przyleganie powieki dolnej do gałki ocznej oraz niezaburzoną mimikę.
Pozdrawiam HBK
Wykonuję plastykę powiek dolnych metodą przezspojówkową w Warszawie w Centrum Chirurgii Plastycznej " Malia " . Zabieg polega na usunięciu przepuklin czyli tzw worków poprzez wycięcie nadmiaru tkanki tkuszczowej lub przemieszczanie jej i wykorzystanie do wypełnienia doliny łez. Cięcie jest prowadzone od strony spojówki a nie na skórze -stąd nazwa metody. Oko w czasie zabiegu jest zabezpieczone specjalną osłoną i nie ma ryzyka jego uszkodzenia. Nie każda osoba kwalifikuje się do tej metody. Gdy jest dużo wiotkiej skóry i tak trzeba wykonać cięcie pod rzęsami na skórze aby wyciąć jej nadmiar.
Pozdrawiam HBK
Witam serdecznie !
Proszę o poradę w sprawię zlikwidowania wyraźnej doliny łez. Jakie najskuteczniejsze metody Państwo polecają dla osoby 30stoletniej? Ile utrzymuję się efekt? Czy jeżeli wypełnię ową dolinę to czy zmniejszy się opuchlizna pod oczami przy rannym wstawaniu?
Pozdrawiam, Angelika
Dzień dobry,
poproszę o zdjęcie, bez tego trudno określić stopień doliny łez. Metody likwidacji to: autologiczny tłuszcz, trombina wraz z PRP, kwas hialuronowy, laser. Opuchlizna pod oczami jest spowodowane mniejszym krążeniem limfy w nocy, na skutek braku pracy mięśnia okrężnego oczu. Wypełnienie doliny nie wpłynie na poprawę krążenia, a źle wykonany zabieg może jeszcze dodatkowo powiększyć poranne obrzęki.
Pozdrawiam,
lek. med. Małgorzata Ornatowska
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.