Dla kogo przeznaczona jest metoda żylaków polegająca na sklejaniu ich klejem? Jakie są wskazania a jakie przeciwwskazania do leczenia tą metodą?
Jeśli chodzi o metodę klejenia żył (stosuje się ją nie tylko w leczeniu żylaków) to odpowiedzi nie są takie jednoznaczne. Wszystko zależy od użytego systemu i rodzaju kleju. Nasz zespół Kliniki Flebologii leczy żyły klejem najdłużej w Polsce i na bazie naszego doświadczenia oraz pracy ze wszystkimi metodami klejenia możemy powiedzieć, iż efekty leczenia, tj. głównie skuteczność, zależą przede wszystkim od umiejętności operatora oraz wiedzy nt. działania danego systemu i znajomości jego ograniczeń. Nie jest prawdą, że w przypadku tego typu zabiegów należy całkowicie rezygnować z kompresjoterapii pozabiegowej. Jeśli chodzi o procentowy odsetek powikłań i odczucia pacjenta w czasie zabiegu są one podobne jak w przypadku ablacji laserowej uważanej za złoty standard. Niewątpliwą zaletą zabiegów klejenia jest sam czas zabiegu. Doświadczony zespół jest w stanie wyleczyć 2 nogi w 10-30 minut w zależności od użytej metody. Więcej informacji nt. zabiegów klejenia żył znajdziecie Państwo na naszej stronie
lek. Cezary Szary
Praktycznie jest to metoda dla każdego. Charakteryzuje się najmniejszą ilością powikłań ze znanych dotychczas metod leczenia. Jest to doskonała metoda dla osób, które przyjeżdżają na leczenie z zagranicy na kilka dni. Natychmiastowy efekt kosmetyczny ma niebagatelne znaczenie, podobnie jak szybki powrót do codziennych aktywności. Poza tym pacjent unika znieczulenia, nawet miejscowego i noszenia wyrobów uciskowych, co ma największe znaczenie właśnie teraz, latem. Liczba kontroli ograniczona jest do minimum.
Lek. Med. Paweł Bodzenta
Specjalista chirurgii naczyniowej.
Centrum Medyczne Plus Med Kielce
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.