Czy osoby palące mogą mieć wszczepiane implanty stomatologiczne?
Palenie papierosów nie stanowi bezwzględnego przeciwwskazania do zabiegu implantacji, choć proces gojenia się rany pozabiegowej jak i osteointegracji (zespolenia implantu z kością) może przebiegać mniej sprawnie. Stosuje się zasadę wstrzemięźliwości od palenia na tydzień przed i przez dwa tygodnie po zabiegu. Pozdrawiam.
To prawda, palenie nie jest bezpośrednim przeciwwskazaniem przy zakładaniu implanta. Trzeba mieć jednak na uwadze, że wśród osób palących występuje dużo większy odsetek niepowodzeń implantacji.
Gojenie się śluzówki w jamie ustnej u palaczy jest znacznie upośledzone, wobec czego dentyści zdecydowanie doradzają pacjentom rzucenie paleni lub znaczne ograniczenie przed zabiegami chirurgicznymi a zwłaszcza procedurze implantacji. Palacze są narażeni na większe ryzyko utraty implantu zębowego. Z powodu stanów zapalnych dziąseł.
Witam, Od kilku dni mam wielki kłopot z implantem. Zauważyłam (ból) że coś złego dzieje się z moim implantem. Mam obie szczęki (góra i dół) implanty. To co zobaczyłam w lustrze mnie przeraziło. Zobaczyłam dziurę a w niej .... implant. Co robić?
Witam,
Zalecamy natychmiastowy kontakt ze stomatologiem w celu skonsultowania problemu oraz omówienia planu leczenia.
Pozdrawiamy,
Clinicforyou
Czy istnieją komplikacje po wszczepieniu implantu zębowego?
Implanty są z powodzeniem wszczepiana od 1964 roku. Dzięki osiągnięciom technologicznym i bardziej wytrzymałym materiałom implantologicznym udało się zminimalizować prawie do minimum komplikacje mogące wystąpić po wszczepieniu implantu zębowego. Klinika S.TOM pracuje wyłącznie na implantach najlepszych marek których wskaźnik skuteczności implantów zębowych wynosi 97-98 %.
Czy implanty stomatologiczne są tak silne, jak naturalne zęby?
Implanty zębowe są wykonane z biozgodnego tytanu i po procesie zespolenia z kością pełnią funkcję jak naturalne korzenie. Z powodu dużej ilości zalet obecnie uważa się je za najlepszy sposób uzupełnienia braku zębowego. Przenoszą siły powstające w trakcie żucia na kość, dzięki czemu powstaje fizjologiczne obciążenie niezbędne do utrzymania prawidłowego stanu kości, zapobiegnięcia jej atrofii.
Treści publikowane na Estheticon.pl w żadnym wypadku nie mogą zastąpić konsultacji pacjenta z lekarzem. Estheticon.pl nie ponosi odpowiedzialności za produkty ani usługi oferowane przez specjalistów.